Nizozemski sudac Danny Makkelie navukao je bijes hrvatskih navijača na sebe nakon utakmice Hrvatske i Italije.

Ne stišavaju se reakcije na suđenje nizozemskog suca Dannyja Makkeliea na utakmici između “Vatrenih” i “Azzurra”.

Nizozemski sudac se našao na udaru zbog odluke od čak osam minuta sudačke nadoknade, a upravo su “Azzurri” u posljednjim sekundama susreta zabili gol za 1-1 koji je “Vatrenima” praktički zaključao vrata osmine finala.

Na suđenje 41-godišnjeg policijskog inspektora osvrnuo se i hrvatski izbornika Zlatko Dalić na današnjoj konferenciji za novinare u njemačkom Neuruppinu.

Joško Jeličić o Luki Modriću: "To je emocija, to je hrvatski identitet". #hrvatskaradiotelevizija #hrtsport #Euro2024 #HNS #LukaModrić

Objavljuje CroExpress – informativni medij Hrvata izvan Republike Hrvatske u Utorak, 25. lipnja 2024.

“Nije on slučajno poslan, cijelu utakmicu nas je zakidao. Kulminacija je bila osma minuta produžetka. Ne mogu se oteti dojmu da je to tako, bilo je šest zamjena, dakle tri minute plus VAR provjera, maksimalno četiri minute, a on pokaže osam,” kazao je hrvatski strateg.

Nakon utakmice na Makkeliea se ljutio i Luka Modrić.

“Nije mi jasno gdje našao osam minuta,” rekao je kapetan “Vatrenih”.

Bojazan zbog njegovog suđenja pokazivali su i njemački mediji uoči nedavnog susreta “Elfa” i Mađarske.

Legendarni njemački nogometaš Matthias Sammer jednom je prilikom kazao kako je Nizozemac vrlo, vrlo arogantna osoba”.

Generalni direktor Hans-Joachim Watzke  je dodao “Uvijek ste imali loš osjećaj da on želi biti najvažniji čovjek na terenu.”

I DALJE #HRVATSKA U ❤️

Objavljuje CroExpress – informativni medij Hrvata izvan Republike HrvatskePonedjeljak, 24. lipnja 2024.

I njemački izbornik Julian Nagelsmann također je imao problema s Makkeliejem. Dok je vodio Bayern Munchen vidio je suca kao razlog poraza od Paris Saint-Germaina rezultatom 0-1.

Nagelsmann je tada rekao: “Jedanaestera je bila šala. Tako nešto na razini Lige prvaka je stvarno tužno.”

Svijet ga pamti i kao suca koji se našao u središtu pozornosti i na posljednjem Euru kada je dosudio upitan kazneni udarac za Engleze u polufinalu protiv Danske.

Ključni trenutak polufinala dogodio se u 102. minuti kada je Makkelie pokazao na bijelu točku nakon što je Sterling pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Jensenom. Nizozemski sudac vidio je prekršaj koji je nakon duge konzultacije s VAR-om i dosuđen.

“Sudac je napravio veliku pogrešku kod jedanaesterca. O tome će se raspravljati još dugo, dugo vremena. Teško je prihvatiti jer to nije jedanaesterac,” ljutio se legendarni danski vratar Peter Schmeichel.

Autor: CroExpress/ Hina Datum objave: 25.06.2024.