Hrvatski klubovi su započeli svoju sezonu u europskim natjecanjima, s Rijekom koja je gostovala u sklopu 2. kola kvalifikacija za Europsku ligu u Rumunjskoj, dok su Hajduk, Osijek i HŠK Zrinjski bili domaćini u prvim susretima. Uzvratne utakmice igraju se idućeg četvrtka.

Hajduk pobijedio HB Torshavn

Hajduk je jučer na punom Poljudu s 2:0 pobijedio HB Torshavn u susretu 2. pretkola Konferencijske lige. U prvom službenom ogledu Hajduka u ovoj sezoni, Filip Uremović je postigao gol u 19. minuti nakon akcije iz kornera, a Marko Livaja je u 30. minuti realizirao jedanaesterac. Uzvratna utakmica igra se sljedeći četvrtak.

Osijek slavio protiv Levadije

Osijek je napravio veliki korak prema idućem krugu kvalifikacija za Konferencijsku ligu pobijedivši estonsku Levadiju s uvjerljivih 5:1. Iako su Estonci poveli, Osječani su brzo preokrenuli rezultat i prekinuli niz Levadije od 14 utakmica bez poraza. Strijelci za Osijek bili su Mierez (9., 18., 27.), Guedes (34.) i Bukvić (68.), dok je za Levadiju pogodio Yakovlev (8.).

Rijeka remizirala s Corvinulom

Nogometaši Rijeke, aktualni hrvatski doprvaci, odigrali su 0:0 protiv rumunjskog drugoligaša Corvinula u prvom susretu drugog pretkola Europske lige. Rijeka će pokušati potvrditi plasman u treće pretkolo na svojoj Rujevici, gdje se uzvratna utakmica igra za sedam dana.

Bravo pobijedio Zrinjski

Nogometaši ljubljanskog Brava pobijedili su ekipu Zrinjskog s 1:0 na Stadionu pod Bijelim Brijegom u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige.

Autor: CroExpress Datum objave: 26.07.2024.