U dvoboju 2. kola D skupine EURA U21 u Kopru su nogometaši Hrvatske pobijedili Švicarsku s 3-2 (1-0) i ostali u igri za četvrtfinale.

Pogotke su za Hrvatsku postigli Luka Ivanušec (8), Nikola Moro (61pen) i Dario Vizinger (64), a za Švicarce Kastriot Imeri (79pen) i autogol Sandra Kulenovića (89).

Ovo je povijesna, prva pobjeda hrvatske U21 vrste na završnim turnirima nakon 11 utakmica, te tri remija i sedam poraza.

Kasnije igraju Portugal i Engleska.

U zadnjem kolu 31. ožujka Hrvatska igra s Engleskom.

Puno se toga izdogađalo na utakmici, drama. Dobro smo otvorili utakmicu, jedan period prvog poluvremena smo se tražili, nismo se uspjeli adaptirati. U drugom poluvremenu izašli smo visoko, stavili smo ih u velike probleme, u više navrata smo im oduzeli loptu. Zabili smo u tom periodu dva gola, kontrolirali sve, a onda se dogodilo ovo što se dogodilo. Zabili su nam dva i strepili smo. Zasluženo smo pobijedili“, rekao je Bišćan nakon utakmice i dodao:

Dečki su ostavili srce na terenu i na kraju smo zasluženo pobijedili. Engleska? Vidjet ćemo hoće li nam se vratiti Lovro Majer, danas smo ga poštedjeli, bolje mu je. Imamo puno načetih, mnogi su umorni, mnogi su nam takvi došli na okupljanje, ali nekako ćemo se skupiti, napasti Engleze pa ćemo vidjeti za što će to biti dovoljno.“ (sportklub)

SKUPINA D
Hrvatska - Švicarska 3-2 (Ivanušec 8, Moro 61pen, Vizinger 64//Imeri 79, Kulenović 89ag)