PROČITAJ NAJNOVIJE VIJESTI IZ HRVATSKOG ISELJENIŠTVA

08.08.2020
tekst
tekst

Aktualno

PARLAMENTARNI IZBORI 2020. U REPUBLICI HRVATSKOJ Zvonko Milas (HDZ), državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH na četvrtom mjestu u 1. izbornoj jedinici

Foto: Duško Jaramaz/Pixsell, HDZ

Foto: Duško Jaramaz/Pixsell, HDZ

HDZ sastavio izborne liste, donosimo sva imena kandidata za izbore u srpnju.

Br. pregleda: 1531

CroExpress

Predsjedništvo i Nacionalno vijeće HDZ-a nakon višesatnog sastanka usvojili su izborne liste za predstojeće parlamentarne izbore. Nakon što su početkom mjeseca objavljeni nositelji lista, poznata su i brojna ostala imena koja će se naći na izbornim listama.

U prvoj izbornoj jedinici će nositelj biti premijer Andrej Plenković, u drugoj Gordan Jandroković, 3. Žarko Tušek, 4. Ivan Anušić, 5. Zdravko Marić, 6. Davor Božinović, 7. Tomo Medved, 8. Oleg Butković, 9. Ivan Malenica, 10. Vili Beroš, 11. Zdravka Bušić.

HDZ će u utorak u 15 sati Državnom izbornom povjerenstvu (DIP) predati kandidacijske liste za Hrvatski sabor.

I. izborna jedinica

1. Andrej Plenković
2. Željko Reiner
3. Nina Obuljen Koržinek
4. Zvonko Milas
5. Darko Klasić (HSLS)
6. Željko Turk
7. Ljubica Lukačić
8. Mario Kapulica
9. Ivan Ćelić
10. Marica Jančić
11. Ivan Vidiš
12. Mislav Herman
13. Miljenko Filipović
14. Ivo Lučić



II. izborna jedinica

1. Gordan Jandroković
2. Miroslav Tuđman
3. Dario Hrebak
4. Ante Deur
5. Gordan Grlić Radman
6. Miro Totgergeli
7. Darko Sobota
8. Siniša Šukunda
9. Ante Plazonić
10. Ruža Hrga
11. Tomislav Okroša
12. Sonja Celiščak
13. Franciska Palić
14. Antun Bačić



III. izborna jedinica

1. Žarko Tušek
2. Darko Horvat
3. Anđelko Stričak
4. Damir Habijan
5. Zoran Gregurović
6. Ljubomir Kolarek
7. Marijan Kostanjevac
8. Ljubica Jembrih
9. Dražen Srpak
10. Nadica Dreven Budinski
11. Emil Gredičak
12. Vjeran Vrbanec
13. Nevenka Benić
14. Siniša Jenkač



V. izborna jedinica

1. Ivan Anušić
2. Mario Banožić
3. Josip Aladrović
4. Pero Ćosić
5. Marijana Balić
6. Mladen Karlić
7. Darko Puljašić
8. Danijel Marušić
9. Nikola Mažar
10. Ankica Zmaić
11. Josip Šarić
12. Anamarija Blažević
13. Ljubica Maksimčuk
14. Stevo Culej



VI. izborna jedinica

1. Davor Božinović
2. Marijana Petir
3. Krunoslav Katičić
4. Dražen Barišić
5. Ivan Celjak
6. Dražen Bošnjaković
7. Tugomir Majdak
8. Mario Župan
9. Željka Josić
10. Mato Čičak
11. Marin Piletić
12. Magdalena Komes
13. Krešimir Ačkar
14. Miro Kovač



IX. izborna jedinica

1. Ivan Malenica
2. Grozdana Perić
3. Ante Sanader
4. Marijan Kustić
5. Rade Šimičević
6. Nediljko Dujić
7. Luka Brčić
8. Josip Bilaver
9. Branka Juričev Martinčev
10. Anita Pocrnić Radošević
11. Nikolina Baradić
12. Vinko Zulim
13. Josip Begonja
14. Božidar Kalemta



X. izborna jedinica

1. Vili Beroš
2. Branko Bačić
3. Blaženko Boban
4. Andro Krstulović Opara
5. Mato Franković
6. Ante Mihanović
7. Goran Dodig
8. Ivan Budalić
9. Marija Vučković
10. Petar Škorić
11. Jure Brkan
12. Danica Baričević
13. Ante Bačić
14. Nikola Dobroslavić

16.06.2020.

Izdanje br. 39

CroExpress u PDF izdanju!

Pogledaj sva izdanja

Preuzmi

© CroExpress 2020.