Hrvatski strijelac Miran Maričić  donio je prvu medalju Hrvatskoj na Olimpijskim igrama u Parizu nakon što je u ponedjeljak u finalu zračne puške na 10 m osvojio broncu, dok je Petar Gorša zauzeo šesto mjesto.

Miran Maričić je za broncu pucao 230 krugova, drugi je bio Šveđanin Victor Lindgren (251.4), a zlatni Kinez Sheng Lihhao (252.2).

Bravooooo, dečki Braća Sinković – Sinkovic Brothers 👏

Objavljuje CroExpress – informativni medij Hrvata izvan Republike HrvatskeNedjelja, 28. srpnja 2024.

Maričić je nakon prve serije od pet hitaca bio drugi s 52.8 krugova, a Gorša šesti s 51.8 bodova. Maričić je bio drugi i nakon druge serije, a ostao je hladnokrvan u samoj završnici kada se odlučivalo o medaljama. U zadnjem hicu je pogodio samo 9.9 krugova, pa nije uspio dohvatiti srebro, ali će dostojno proslaviti prvu hrvatsku olimpijsku medalju u zračnoj pušci od Snježane Pejčić i Pekinga 2008.

Gorša, kojem su ovo četvrte olimpijske igre, nakon 16 hitaca je završio natjecanje sa 165.6 pogođenih krugova.

Autor: CroExpress, Hina Datum objave: 29.07.2024.