23.04.2017

IMPOZANTNA PREDSTAVA NK Croatia Bietigheim u gostima razmontirala prvog pratitelja

Visoka pobjeda kod TSV Bönnigheima.

Autor: Miro Korenić

NK Croatia Bietigheim: Athanasios Papakonstantinou, Denis Kolak, Jerome Wahl, Raffaele Cervone, Fikret Albayrak, Renzo Radina (69. Mehmet Kaya), Sezgin Kaya, Leon Kraguljac, Marino Tricarico (85. Evangelos Dietz-Sachinidis), Stipe Rodin, Alen Lehečka (77. Josip-Dario Cucchiara)

Sudac: Edgar Reichel (vrlo dobar)

Impozantnu predstavu priredili su svojim gledateljima igrači NK Croatie Bietigheim na gostovanju kod TSV Bönnigheima. Na koljena su srušili najupornijeg konkurenta za naslov, TSV Bönnigheim.

Bila je to jaka i uvijek zanimljiva utakmica. Na kraju je ipak prevladala bolja sredina i ubojitiji napad. U sredini je vladao Croatijin strateg Sezgin Kaya, koji je borbom i pametnim dodavanjima stvarao prednost. Nakon nekoliko poluprilika, Croatia Bietigheim u 19. minuti dolazi do vodstva. Visoka nabačenu loptu u šesnaesterac protivnički vratar Schmid podcjenjuje, a Sezgin Kaya glavom loptu šalje u mrežu. Slijede dobre akcije u oba smjera. U 22. minuti Renzo Radina puca slobodnjak s nekih 20-ak metara, u prečku. Šteta za Croatiu. No, protivnik uzvraća istom mjerom i njihov najbolji napadač Ginop Ruso isto tako u 24. minuti pogađa samo prečku.

Croatia Bietigheim u 33. minuti povisuje na 2:0. Stipe Rodin po desnoj strani bježi svom čuvaru i sa gol linije nabacuje u sredinu. Na taj centaršut naletio je kapetan Alen Lehečka i glavom postiže pogodak. Bravo za Croatiu, čulo se od mnogobrojnih navijača Hrvata iz Bietigheima. Ali nije to bilo sve u prvom poluvremenu. U 45. minuti nakon kornera za Croatiu, Stipe Rodin izborio je loptu u gužvi kaznenog prostora Bönnigheima. Mirno proigrava Sezgin Kayu koji udarcem u donji lijevi kut vrataru domaćina ne daje nikakve izglede za obranu. 3:0 u prvom poluvremenu zvuči puno, ali je zasluženo.

U drugom dijelu ista slika. Croatia u sredini vlada, Bönnigheimu ostaju samo kontre. Borilo se sa svim dozvoljenim, a nekada i nedozvoljenim sredstvima, no vrlo dobar sudac Edgar Reichel svojim nedvojbenim odlukama i jasnim gestama držao je partiju čvrsto pod kontrolom. Sljedeći zanimljiv događaj dogodio se u 56. minuti. Marino Tricarico je po desnoj strani 'smuvao' dvojicu-trojicu protivnika i osjećajnim ubacivanjem pronašao utrčalog Lehečku, koji loptu posprema u protivničku mrežu. Nažalost, veselje je kratko trajalo jer je sudac dosudio zaleđe.

Domaćini se nisu mogli nikako osloboditi Croatiinog stiska. U 63. minuti konačni KO za TSV Bönnigheim. Alen Lehečka je krenuo sam na vratara Schmida, ali njegov udarac ovaj brani. No odbijenu loptu kapetan smiruje i proigrava dotrčalog Leona Kraguljca, koji iz blizine loptu gura preko linije, 4:0 za Croatiu. Koja dominacija NK Croatie Bietigheim!.

U defenzivi su Jerome Wahl i Denis Kolak držali konce u svojim rukama i nisu dopuštali da protivnik dolazi do izglednih prilika. Tek u 75. minuti napadač Bönnigheima izbija sam na vratara Papakonstantinoua, koji majstorskom paradom skida 'zicer'. Nakon te akcije tenzije se smiruju i Croatiji je preostalo smireno dovoditi zasluženo vodstvo do kraja.

Sve u svemu, može se reći - ovo je bila demonstracija sile, NK Croatie Bietigheim bila je za toliko golova jača od protivnika.

Kao i uvijek, u klubu se zahvaljuju svim gledateljima na bodrenju i podržavanju te pozivaju na okršaj sljedeću nedjelju, 13.11.2016 u 14:30 sati protiv VFR Sersheima.

07.11.2016.

Dailymotion screenshot

(VIDEO) NEĆE IĆI, GOLMANE Ante Rebić zabio za Eintracht osramotivši gostujuću obranu