CROATIA BIETIGHEIM Pobjeda u gostima kao odgovor na prošlotjedni poraz

Autor: Miro Korenić

NK Croatia: Anastasios Papakonstantinou, Mehmet Kaya, Raffaele Cervone, Denis Kolak, Jerome Wahl, Sezgin Kaya, Renzo Radina (80. Dario Josip Cucchiara), Leon Kraguljac (85. Matteo Mihaljević), Josip Križić (46. Mihael Zorko), Marino Tricarico, Stipe Rodin (46. Fikret Albayrak).

Sudac: Marcel Schaich (dobar)
Gledatelja: 170

Uzbudljivo je bilo čekati reakciju NK Croatie nakon poraza kod kuće prošlog tjedna, prvog u ligi u dvije godine. Tko je očekivao nesigurnost ili čak uplašenu Croatiu, mogao se ubrzo uvjeriti u suprotno. Kao da se ništa nije desilo Hrvati iz Bietigheima su krenuli u susret. Već u 12. minuti mladi defanzivac Denis Kolak, nakon kornera Raffaele Cervona, reagira najbrže i s male udaljenosti sprema loptu u mrežu TASV Hessigheima. Povratak ozlijeđenog Sezgin Kaye u sredinu terena Croatie bila je dovoljna doza samopouzdanja za ostale aktere, kako da bi suvereno držali kormilo u svojim rukama. Pametnim doigravanjen i opasnim prodorima Croatia Bietigheim je bila često u dobrim prilikama. U 42. minuti u nedjelju izvanredni Marino Tricarico iz slobodnjaka nabacuje u sredinu gdje ju Leon Kraguljac, u stilu jednog Thomasa Müllera, glavom skreće kraj nemoćnog vratara u mrežu – 0:2 za Croatiu Bietigheim.

U nastavku ipak šok za naše dečke. Upravo jedan Hrvat, Tomislav Vedriš, u redovima domaćina je bio zaslužan da partija opet bude otvorena. U 49. minuti prisebno iskorištava grešku obrane i smanjuje rezultat na 1:2. Nakon tog pogotka susret postaje čvršći, a startovi agresivniji. Ali i dosta duboka i loša trava ne da puno prostora za tehnički jake Hrvate iz Bietigheima. No, dobar sudac sa svojim jasnim odlukama brzo smiruje igrače. Ovaj puta su prisebnost smirenost igrača Croatie garant za pobjedu i nova tri boda na kontu. Time NK Croatia Bietigheim ostaje na vrhu Kreislige A3 s dva boda prednosti.

U nedjelju 30.10.2016 na rasporedu je utakmica na domaćem terenu protiv SGM Unteriexingen gdje se u klubu nadaju, uz potporu navijača, osvajanju nova tri boda. Kao i uvijek, u klubu se zahvaljuju mnogobrojnoj publici na podršci.

Sljedeću subotu, 29.10.2016, s ulazom od 19:00 sati, NK Croatia održava jesensku zabavu sa živom glazbom u Aurainhalle Bietigheim-Bisingenu. U klubu pozivaju sve da budu njihovi gosti i zabavljaju se uz grupu 'Double M', dobru hranu i, po želji, čašicu (razgovora) na baru.