13.12.2017

SVAKOJ SERIJI DOĐE KRAJ Prvi poraz Croatie Bietigheim u prvenstvu nakon čak dvije godine

Croatia ostaje vodeća unatoč porazu.

Br. pregleda: 2221

Autor: Miro Korenić

NK Croatia Bietigheim:
Michael Schreiber, Tobias Dlabal (86. Marco Matić), Denis Kolak, Renzo Radina, Mehmet Kaya, Mihael Zorko (61. Matteo Mihaljević), Leon Kraguljac, Marino Tricarico, Jerome Wahl, Stipe Rodin, Raffaele Cervone.

Sudac: Harald Pfeifer
Gledatelji: 250

'Ne želiš kraj', opisale bi Divlje Jagode scenarij koji se NK Croatiji dogodio nakon čak dvije godine. Dvije potpuno različite polovice utakmice su omogućile kraj nevjerojatne serije koja je trajala od 2014. godine.

U prvom dijelu uobičajena slika. Hrvati diktiraju tempo, stvaraju prilike dok protivnici trče za njima. Publika zadovoljna viđenim bodri svoje dečke. U 22. minuti vodstvo. Nakon kornera lopta se našla u kaznenom prostoru pred nogama M. Kaye, koji odmah puca, ali njegov šut gostujući obrambeni igrač rukom brani umjesto svog vratara. Kazneni udarac za domaćina. Denis Kolak je precizan sa bijele točke i 1:0 za Croatiu. Sve se činilo da ide po planu. Croatia je imala još nekoliko dobrih prilika koje nažalost nisu bile iskorištene. Tako je ostao rezultat do poluvremena.

U drugom dijelu sasvim druga utakmica. SV Riet napada, a Croatia se brani i u više navrata kontrama ugrožava protivnička vrata. Tako u 48. minuti Tricarico prolazi nekoliko protivnika i dobrim pasom u igru ubacuje Kayu čiji šut vratar brani. Ali to sve je premalo. Riet sve vise pritišće Croatiu u svoju polovicu i dolazi do prilika. U 50. minuti izjednačenje. Duga lopta u kazneni prostor Croatie, tamo se nitko ne osjeća dužnim intervenirati, a protivnički napadač glavom loptu sprema u mrežu, 1:1.

No, to gostima nije dosta. U 56. minuti lopta dolazi na rubu šenaesterca do protivničkog igrača koji ima više nego dovoljno vremena da si loptu namjesti i pogodi donji desni kut za vodstvo Rieta, 1:2. Sada Croatia pokušava preokrenuti igru, ali im to ne polazi za rukom. Protivnik je dovoljno mudar da iskoristi vrijeme poslije skoro svakog dodira ležeći na travnjaku, a i dovikivanjem sucu pokoju situaciju okreću u svoju korist. To Croatiu još više ljuti, ali i dekoncentrira. Rezultat su neprecizna dodavanja.

U 67. minuti konačan K.O. za Hrvate iz Bietigheima. Nakon udarca s desne strane lopta pogađa vratnicu i vraća se u igru. Odbijenu loptu gostujući igrač šalje iza vratara Michaela Schreibera i povisuje na 1:3. Tako i ostaje do kraja i Croatia Bietigheim je poražena prvi puta nakon dvije godine.

Za kraj, nema se što posebno reći. Protivnik je bio bolji i mudriji u ključnim situacijama tako da su sasvim zasluženo pobijedili vodećeg Kreislige A3, NK Croatiu Bietigheim, koja bez obzira na poraz ostaje na čelnoj poziciji Tablice.

Kao i uvijek, u klubu se zahvaljuju svim gledateljima na bodrenju i pozivaju na sljedeći okršaj iduće nedjelje, 23.10.16 u 15.00 sati kada Croatia Bietigheim gostuje kod TASV Hessigheima.

FOTOGALERIJA:

17.10.2016.

(VIDEO) RIJEKA POBIJEDILA MILAN Puljić načeo 'rossonere' fantastičnim golom, posao dovršio švicarski Hrvat