23.06.2017

OSTAJU NA PRVOM MJESTU Croatia Bietighem sigurno odradila gostovanje kod Illingena

Pobjeda 1-3.

Autor: Miro Korenić

SV Illingen – Croatia Bietigheim 1:3

NK Croatia: Athanasios Papakonstantinou, Denis Kolak, Jerome Wahl, Raffaele Cervone (Raffaele Cervone), Mehmet Kaya, Sezgin Kaya, Mihael Zorko, Renzo Radina (70. Josip Križić), Leon Kraguljac (87. Tobias Dlabal), Stipe Rodin, Marino Tricarico.
Gledatelja: 180
Sudac: Michael Kukolic (dobar)

U 7. kolu Croatia Bietigheim gostovala je kod SV Illingena u čijim redovima su bila i dva bivša igrača Croatie. No braća, trener Michael Lamnek i Danijel Lamnek u napadu nisu mogli zaustaviti lidera iz Bietigheima.

Utakmica je za vodećeg Kreislige A3 počela neočekivano. Od prve minute domaći pritišću Croatiu u svoju polovicu, igraju presing. U drugoj minuti su tako iznudili prvu pogrešku obrane Croatie. Na prekratku povratnu loptu utrčava napadač Illingena i kreće sam prema vratima Croatie, ali je neprecizan i lopta promašuje cilj. Pritisak se nastavlja u 4. minuti kada igrač Illingena šalje projektil prema golu Croatie, ali preko vratnice. U 15. minuti slobodan udarac sa desne strane kaznenog prostora, i po treći puta su domaći neprecizni.

NK Croatia se pomalo oslobađa iz obruča i počinje i sama napadati. Tako prvi konstruktivni napad u 20. minuti dovodi do vodstva Hrvata iz Bietigheima. Leon Kraguljac s desne strane nabacuje u sredinu, a Raffaele Cervone je u skoku najviši i glavom šalje loptu prema golu. Na putu joj stoji obrambeni igrač Illingena i skreće loptu, neobranjivo za vratara domaćina, 0:1 za Croatiu. Dok su protivnici još tražili krivca Croatia je bila budna. Mihael Zorko vec 2 minute kasnije, ljevicom sa ruba šesnaesterca, šalje loptu u donji desni kut i povisuje na 0:2 za Croatiu.

SV Illingen je bio šokiran. Bojeći da bi mogli doživjeti opći potop povukli su se svi igrači u svoju polovicu. Prepuštaju Croatiji teren i igru. No, Croatia se trudi i traži mogućnost da probije redove domaćina, ali teško dolaze do prigoda. Nakon desetak minuta mučenja, Croatia prelazi na više dodavanje lopte u svojim redovima, ne bi li izvukli protivnika iz 'mišje rupe'. No, Illingen ni ne pomišlja aktivno sudjelovati. Zadnje minute poluvremena nisu bile vrijedne ulaznice, koje su opet u velikom broju kupili simpatizeri Croatie. Protivnik je jednostavno odustao od inicijative i napucavao loptu ako bi i došli do nje. Nakon desetak minuta i sucu je bilo dosta pa svira poluvrijeme.

Početkom drugog dijela ista slika; Croatia Bietigheim se muči i pokušava stvoriti šanse, a protivnik se ne da izvući. Tek u 60. minuti pokazuje znakove života. Domaćini su iznudili udarac iz kuta, nabačenu loptu igrač Illingena glavom puca preko gola. U 76. minuti lijepa akcija Croatie preko S. Kaye koji u priliku šalje mladog Križića. Ovaj znalački prima loptu, varkom šalje braniča u krivu stranu. No, njegov šut brani dobar vratar domaćina. U 81. minuti ipak gol za domaće. Na dubinsku loptu natrčava nesretni kreator autogola iz prvog poluvremena i iz blizine pogađa desni donji kut pokraj nemoćnog Papakonstantinoua, 1:2.

Sada se probudila i publika domaćina i glasno tražila izjednačenje. Ali već 2 minute kasnije umjesto toga dobili su hladan tuš, za smirenje. Divno proigravanje iza leđa domaće obrane za brzonogog Rodina, koji iza sebe ostavlja čuvare i sam kreće prema protivničkim vratima. U stilu pravog golgetera ne daje vrataru domaćina ni trunku šanse i zabija za novo Croatijino vodstvo, 1:3. Taj zgoditak je dokrajčio SV Illingen. Mada su još pokušavali ublažiti poraz, to im nije uspjelo.

Na kraju dvoboja jedna ružna scena. Iza Croatijina gola došuljao se protivnički navijač i izvrijeđao Croatijinog vratara, što je izazvalo žestoke diskusije. No, dobar sudac Kukolic je brzo imao sve pod kontrolom pa se utakmica mogla nastaviti. U zadnjim minutama nema promjene i tako Croatia Bietigheim zasluženo osvaja sva tri boda i ostaje vodeća sa 7 pobjeda u 7 okršaja.

Kao i uvijek, u klubu se zahvaljuju mnogobrojnoj publici na podršci i pozivaju na sljedeći okršaj u nedjelju, 16.10. u 15.00 sati na igralištu Metterzimmern, gdje će Croatia Bietigheim tražiti revanš za poraz u kupu protiv SV Rieta i pokušati obraniti vodeću poziciju na ljestvici Kreislige A3.

10.10.2016.

SMJENA GENERACIJE U CROATIJI BIETIGHEIM Hvala Štef! Ante Žaja novi predsjednik

16.06.2017.

Ante Žaja je prije tri godine počeo suradnju sa Croatijom i od tada su se počeli nizati dobri rezultatii. Više>