SRUŠILI LIDERA Croatia Mannheim pobjedom do trećeg mjesta

Autor: CroExpress

Nedelja 02.10.2016
7. kolo Kreisklasse A2 Mannheim
SG Mannheim - ASV Feudenheim 3:1

SG Croatia Mannheim je u nedjelju dočekala prvoplasiranu ekipu ASV Feudenheima. Imajući u vidu ofenzivnu snagu gostiju, domaći su u utakmicu krenuli u formaciji 4-4-2.

Uvodne minute prvog poluvremena dale su naslutiti u kojem će se smjeru utakmica kretati. SG je preko Guenbua, Sirovine i Filipovića dolazio u izgledne prilike, no vratar spašava goste vrhunskim reakcijama. Na poluvrijeme se odlazi s nulom.

U drugom dijelu SG Croatia kreće još odlučnije i fokusiranije. Ubrzo nakon sučevog zvižduka Kovre šalje loptu u šesnaesterac, Filipović dolazi do nje i prolazi, ali biva srušen – kazneni udarac za domaćina. Siguran izvođač bio je iskusni Sirovina.

U 66. minuti Guenbu nakon odličnog prodora šalje oštru povratnu loptu, Barbuto se nalazi na krivom mjestu i šalje loptu u vlastitu mrežu – 2:0 za domaćina. Gosti nakon odlične akcije preko vodećeg strijelca lige Dabla uspijevaju smanjiti na 2:1. No, da stvar ne bude prepuštena slučaju, pobrinuo se u 78. minuti Kovre, koji zabija za 3:1.

Osim sjajnog nastupa cijele momčadi, posebno se mora izdvojiti zadnja linija u sastavu Sero, Perić, Radišković i Pusić, koji su odigrali sjajnu utakmicu i zaustavili snažan ofenzivni red gostiju.

SG je još jednom dokazao da usprkos izostanku sedmorice važnih igrača ima kvalitetan i širok kadar. Sada su na trećem mjestu, sa četiri boda iza prvog Gartenstadta.