24.03.2017

ODLIČAN NIZ Hrvatska Regensburg pobijedila četvrtu utakmicu zaredom

NK Hrvatska 'bacila petardu' domaćinu DJK Sportbunt Regensburg II.

Autor: Dario Šušak

Oblačno vrijeme i dobar teren dočekali su nogometaše NK Hrvatske iz Regensburga na nedjeljnom gostovanju kod DJK Sportbung Regensburg II. Trener Stipe Blažević, kojemu je zbog ozljeda i odlaska u Hrvatsku nedostajalo šest standardnih igrača, imao je zahtjevan zadatak te se odlučio za formaciju 4-1-4-1, koja se na kraju ispostavila kao dobitna.

U prvom dijelu utakmice mrežu domaćina načeo je Armin Alić, zabivši prekrasan pogodak glavom. Samo nekoliko minuta kasnije raspoloženi Alić povisuje na 0:2 te se s tim rezultatom otišlo na predah! Važno je napomenuti da je NK stajao toliko kompaktno da domaćin u prvih 45 minuta igre nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

Iako su domaći na poluvremenu odlučili krenuti u ofenzivu i pokušati doći do bodova, račune im je pomrsio Ivan Bičvić koji nakon odlične akcije pod režijom Štefančića povisuje na 0:3. Nakon što se upisao u listu strijelaca Bičvić upisuje i asistenciju kada je majstorski pronašao Davora Čučeka koji zabija za 0:4.

Samo nekoliko minuta kasnije Čuček se ponovno pronašao u izglednoj situaciji, ali je zaustavljen prekršajem u kaznenom prostoru.

Iako je dosad uvijek siguran izvođač bio Robert Štefančić, povjerenje ekipe dobio je Alić kojeg dečki od milja zovu 'Ante dijamante'. Hladnokrvno je zabio za 0:5, ali je sudac, očito impresioniran igrom Bičvića, njemu upisao pogodak. Bilo kako bilo, petarda u mreži domaćih je pukla. Tek pred kraj samog susreta DJK je s bijele točke došao do počasnog pogotka za konačnih 1:5.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda naših nogometaša kojom i dalje zaostaju tri boda za vodećim Ramspau II. Ovom pobjedom stabilizirali su 2. mjesto na tablici jer je FC Laub remizirao protiv SC Lorenzena II koji iduću nedjelju dolazi na gostovanje našemu NK.

03.10.2016.

MODRIĆ JEDVA ČEKA UTAKMICU 'Publika će biti naš 12. igrač'

24.03.2017.

Izbornika je posebno razveselila reakcija gledatelja koji su praktično razgrabili ulaznice za dvoboj s Ukrajincima. Više>

CROATIA MANNHEIM PORAŽENA U DERBIJU Enosis je bio sretniji i spretniji

24.03.2017.

Utakmica 19. kola Kreisklasse izmedu SG Mannheima i Enosisa bila je derbi kola. Više>