VELIKI DERBI Croatia Bietigheim pobijedila i sačuvala prvo mjesto

NK Croatia Bietigheim obranila vodeću poziciju u Kreisligi A3.

Br. pregleda: 1918

Autor: Miro Korenić

NK Croatia Bietigheim: Athanassios Papakonstantinou, Tobias Dlabal, Raffaele Cervone, Denis Kolak, Fikret Albayrak (87. Dario Cucchiara), Mihael Zorko (67. Renzo Radina), Leon Kraguljac (90. Josip Križić), Alen Lehečka (51. Mehmet Kaya), Jerome Wahl, Stipe Rodin, Sezgin Kaya

Gledatelja: 150

NK Croatia Bietigheim i dalje ostaje prva na ljestvici. U derbiju kola Kreislige A3 pobijedili su prvog konkurenta TSV Enweihingen u gostima sa 2:1.

Od prve minute Croatia Bietigheim je nastojala stisnuti protivnika u svoju polovicu i presingom iznuditi greške protivnika, ne bi li se profitiralo od i otišlo u vodstvo. Prvi dio plana uspio je perfektno tako da u prvih 20-ak minuta domaćini nisu prešli centar. No, drugi dio plana nije uspio i zgoditka nije bilo. Nakon 20 minuta protivnik se oslobodio obruča i počeo opasno prijetiti vratima Hrvata iz Bietigheima. Ali ni oni nisu bili dovoljno koncentrirani da bi došli do pogotka. Tako je prvo poluvrijeme završilo neriješeno, bez golova.

Drugo poluvrijeme počelo je loše za Croatiu. Domaći napadač Enes Gür sa desne strane kaznenog prostora krenuo je varkom prema sredini i njegov udarac u donji desni kut vratar Croatie Saki Papakonstantinou ne može braniti. TSV Enweihingen od 47. minute vodi 1:0. No, kockasti iz Bietigheima ne očajavaju i kreću u protunapad. Opet, kao i i prvim minutama susreta Croatia, stišće protivnika u svoju polovicu. Sve do nekih 20-ak metara to izgleda super, lakoćom se izbijaju vanjske linije, lucidno prolaze protivnički igrači. Ali onaj zadnji prodor, zadnji potez, fali. A onda, kada napadači Croatie nemaju sreće, stupa obrambena sila na scenu. U 47. minuti, nakon gužve u petercu Enzweihingena, najbrže se snašao Denis Kolak i posprema loptu u mrežu za izjednačenje. To Hrvatima iz Bietigheima ojačava moral i želju za pobjedom. U 64. minuti na još jedan centaršut u nizu dobrog Raffaela Cervonea i najviše skače ponovo obrambeni igrač, Jerome Wahl i glavom zabija za vodstvo NK Croatie. Veselje je bilo veliko, kako na terenu, tako i u publici. Kako se u regiji zna, publika NK Croatie je uvijek puno mnogobrojnija nego bilo kojeg drugog kluba, gdje god se igralo.

Vodstvo je bilo u tom trenutku sasvim zasluženo, ali trebalo se izdržati još dobrih 27 minuta do kraja. Naravno da su domaćini tada navalili na vrata Croatie. Ovaj puta Croatia se brani lukavo i rijetko lopta dolazi do vratara. No, ipak jedan nesporazum između Wahle i Papakonstantinoua mogao je završiti kobno za goste iz Bietigheima, ali vratar Croatie u zadnji tren skida 'zicer' s noge napadača Enzweihingen. 'Uf', začuo se uzdah iz publike, to je bilo 'knap'. Napokon, sudac svira kraj i veselje igrača je veliko, a publika je ispratila svoje miljenike gromoglasnim pljeskom, zadovoljni činjenicom da su dečki okrenuli rezultat.

S ovakvom Croatijom moraju računati svi protivnici koji su ciljali na osvajanje prvenstva jer, ako ovako Croatia nastavi, drugima će biti teško ostvariti svoje ciljeve. Ali, kako je već rekao Sepp Herberger, 'poslije utakmice je prije utakmice'. Za Croatiu se ne mijenja tempo. Ako su ovu nedjelju igrali protiv drugoplasirane momčadi, već iduće nedjelje, gledajući razvitak kola, igraju opet protiv drugoplasiranog a to je trenutačno TSV Nussdorf.

Kao i uvijek se u klubu zahvaljuju mnogobrojnoj publici na podršci i pozivaju na sljedeći okršaj u nedjelju, 02.10.16 u 15.00 sati na igralištu Metterzimmern gdje se susreću i opet prvi i drugi na ljestvici Kreislige A3.