SJAJAN USPJEH CROATIE MALMÖ Osigurali prvo mjesto i plasman u višu ligu

Čestitao im je i predstojnik Državnog ureda za Hrvate izvan RH, Zvonko Milas.

Br. pregleda: 3528

Ugledni gosti nakon utakmice (foto: Croatia Malmö)

Autor: CroExpress

NK Croatia Malmö ostvarila je svoj cilj - promociju u viši rang! Pobjedom od 3:0 u gostima kod Bunkeflo IF prije dva vikenda, NK Croatia Malmö osigurala je prvo mjesto pete lige jugozapad i izravni plasman u četvrtu ligu.

Taj je uspjeh tjedan dana kasnije proslavljen pred domaćom publikom i počasnim gostima. Croatii Malmö čestitali su veleposlanica Republike Hrvatske u Kraljevini Švedskoj Anica Đamić, predstojnik Državnog ureda za Hrvate izvan RH Zvonko Milas i predsjednica Hrvatskog Saveza Švedske, Diana Vukušić. Igralo se protiv ekipe 'Bosnien Hercegovina' koji su na sportski način čestitali promociju i poklonili domaćima cvijeće na početku.

Sama utakmica je bilo vrlo živahna. Rocco Tadić dovodi Croatiu u vodstvo već u 18. minuti. Bosna izjednačuje tri minute kasnije. U 27' Tadić ponovno dovodi Croatiu u vodstvo, koje Robert Alilović povećava na 3:1 do kraja prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena Edin Sazić smanjuje prednost Croatie na 3.2. Martin Ndziba zabija u 65' za NK Croatiu i 4:2. No, to nije bilo sve, jer Bosna dobiva kazneni udarac par minuta prije kraja. I zatim zabija još jedanput za konačni rezultat od 4:4.

Nakon završetka sezone 2016., igrači dobivaju dva tjedna odmora. Zatim počinju pripreme za sljedeću sezonu kroz koje će momčad odigrati nekoliko prijateljskih utakmica, utakmice skupine prvenstva grada Malmöa, kao i nekoliko turnira futsala, izvijestila nas je predsjednica kluba Dana Zvjezdana Percan.