30.03.2017

HRVATSKA REGENSBURG BOLJA OD DRUGOPLASIRANIH Pobjeda na krilima izvanrednog Roberta Štefančića

Pobjeda 4-2.

Br. pregleda: 1498

Fussball.de screenshot

Autor: Dario Šušak

Nedjeljni derbi između trećeplasiranog NK Hrvatska Regensburg koji je ugostio drugoplasirani FC Laub, popratilo je 50-tak gledatelja koji su imali priliku pogledati pravu nogometnu poslasticu.

Najprije je u 9. minuti, junak prošlog kola, Tomislav Žebić iznudio jedanaesterac, a Robert Štefančić je majstorski izveo nesvakidašnju 'panenku', lagano potkopavši loptu po sredini gola za 1:0.

Samo osam minuta kasnije kapetan ekipe Ognjen Biondić čvrsto osvaja dvoboj s braničem nakon kojeg šalje loptu kroz noge gostujućeg vatara za 2:0. U 30. minuti raspoloženi Robert Štefančić povisuje na 3:0. Gosti iz Lauba tek se nakon trećeg pogotka bude i eurogolom s 25 metara, kod kojeg je lopta kao komet sijevnula u domaćim rašljama, smanjuju na 3:1. Neposredno pred kraj prvog poluvremena Robert Štefančić odlučio je odgovoriti gostima te je također s nekih 25 metara zabio iz daljine za hattrick, koji je proslavio zanimljivom koreografijom sa svojim suigračima.

U drugom poluvremenu Josip Đonlić napravio je prekršaj u kaznenom prostoru te gosti s bijele točke smanjuju na 4:2. Nakon toga FC Laub krenuo je u potpunu ofenzivu, ali je domaća obrana izdržala pritisak do kraja te su Hrvati zasluženo došli do nove važne i zaslužene pobjede koja ih je podigla na 2. mjesto B-klasse Regensburg (grupa 3).