24.10.2017

TEK SU UŠLI, A VEĆ SU NADMOĆNI Croatia Bietigheim novom visokom pobjedom na vrhu A3-Lige

Pobjeda 7-1.

Br. pregleda: 1442

Autor: Miro Korenić

NK Croatia Bietigheim: Athanasios Papakonstantinou, Tobias Dlabal (46. Evangelos Dietz-Sachinidis), Raffaele Cervone (84. Vjeran Galović), Denis Kolak, Fikret Albayrak Mihael-Denis Zorko, Leon Kraguljac, Alen Lehečka (75. Marco Matić), Jerome Wahl, Stipe Rodin, Sezgin Kaya (69. Dario-Josip Cucchiara).
Sudac: Ioannis Kriakis (dobar)
Gledatelja: 80

Hoće li se uopće odigrati utakmica između Croatie Bietigheim i VFL Gemmrigheim u 15 sati još se nije znalo. Razlog pomalo bizaran - sudac nije mogao naći stadion u Metterzimmernu. Naposljetku je ipak pristigao tako da je počelo tek sa pola sata zakašnjenja.

Ali zato je odmah započela kanonada Croatie. Već u 6. minuti Lehečka iskorištava grešku protivničkog vratara i odbijenu loptu znalački sprema u mrežu za vodstvo Croatie. VFL Gemmrigheim kao da nisu htjeli ili se nisu mogli konstruktivno suprotstaviti raspoloženim Hrvatima iz Bietigheima. Samo četiri minute nakon vodstva Stipe Rodin povisuje na 2:0. A u 31. najjači pojedinac na terenu, Sezgin Kaya povisuje na 3:0. Croatia Bietigheim igra kao da protivnika nema. U 43. minuti Lehečka se iskrao svome čuvaru i finim lobom preko istrčalog gostujućeg vratara zabija za 4:0.

Nakon poluvremena protivnik malo hrabrije kreće u dvoboj. No nakon 15-ak minuta taj kuraž se gubi. Fikret Albayrak iz voleja puca i lopta završava u protivničkoj mreži iza nemoćnog vratara. U 73. Leon Kraguljac povisuje na 6:0. Nisu gosti dotada imali šanse, a nisu ni jednom pucali na gol Croatie, no u 81. minuti su dobili slobodni udarac na rubu kaznenog prostora, malo u desno. Udarac dobar vratar Croatie nije mogao uhvatiti, a na odbijenu loptu natrčao je Ali Özdemir i zabija počasni gol za goste. To je prvi zgoditak u prvenstvu kojeg je primila NK Croatia.

Pomalo je to i 'razljutilo' i trenere i igrače hrvatskog kluba - protiv tako slabog protivnika prekinuli su seriju neprimljenih pogodaka.

U 90 minuti je mladi Rodin postigao svoj drugi pogodak na utakmici i time potvrdio nadmoć NK Croatie i konačni rezultat od 7:1. Disciplinirana igra kao i bolji pojedinci su razlog za nadmoć Croatie i pravdaju visinu pobjede. Dečki igraju na visokom nivou, tako da će svakom protivniku biti teško ugroziti Croatiu Bietigheim, koja se tom pobjedom popela na sam vrh ljestvice.

Kao i uvijek se u klubu zahvaljuju mnogobrojnoj publici na podrški i pozivaju vas na sljedeći okršaj u nedjelju, 25.09.16 u 15.00 sati u Enweihingenu gdje se u derbiju susreću prvi i drugi na ljestvici Kreislige A3.

19.09.2016.

DINAMO SCHAFFHAUSEN UVJERLJIV Kod kuće slavili protiv Neunkircha s 4:2

23.10.2017.

Dinamo je nakon devet kola na osmom mjestu. Više>

YouTube screenshot

NAKON ŠTO JE LOVREN IZVAĐEN U 31. MINUTI Prozvao ga bivši igrač: 'Izgleda kao idiot'