23.07.2017

POLUFINALE DAVIS CUPA Nakon prvog dana Hrvatska-Francuska 1:1

Pobjeda Čilića, poraz Ćorića.

Br. pregleda: 2008

Poslije prvog dana polufinalnog dvoboja Davis Cup reprezentacija Hrvatske i Francuske u zadarskoj dvorani Krešimira Ćosića rezultat je 1-1, nakon što je Richard Gasquet u prvom meču svladao Bornu Ćorića sa 6-2, 7-6 (5), 6-1, a Marin Čilić izjednačio pobjedom nad Lucasom Pouilleom 6-1, 7-6 (4), 2-6, 6-2.

Najbolji hrvatski tenisač je do izjednačujućeg boda nakon dva sata i 55 minuta borbe i uz gubitak jednog seta. Čilić je projurio prvim setom, a do pobjede je mogao jednostavnije i brže da je u drugom setu bolje koristio brojne prilike za 'break'. Kod vodstva 4-2 propustio je 0-40 i još jednu prednost za 'dupli' break te potom izgubio servis. No, u 11. gemu je opet došao do 'breaka' i imao tri povezane set-lopte (40-0), ali je dopustio Pouilleu da mu oduzme servis i izbori 'tie-break'. Srećom, u odlučujućem gemu je ipak osigurao prednost od dva seta.

Pouille je bolju igru u trećem setu kapitalizirao s dva 'breaka' i zadržao je izglede za preokret. Ipak, hrvatski 'broj 1' pronašao je igru s početka meča, otvorio četvrti set vodstvom 3-0 i mirno priveo dvoboj kraju za svoju 20. pobjedu u pojedinačnim Davis Cup dvobojima.

Za subotnji dvoboj parova Željko Krajan je nominirao Ivana Dodiga i Marina Draganju, ali je prilično izvjesno da će se Dodigu pridružiti Marin Čilić, kao što je to bio slučaj i u dvoboju s Amerikancima u Portlandu. Yannick Noah će ostati pri svom prvom izboru pa će važan bod Francuskoj pokušati donijeti Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert. Dvoboj parova započet će u 15 sati.

HRVATSKA - FRANCUSKA 1-1

Richard Gasquet - Borna Ćorić 6-2, 7-6 (5), 6-1

Marin Čilić - Lucas Pouille 6-1, 7-6 (4), 2-6, 6-2

17.09.2016.

Youtube screenshot

(VIDEO) OVO SE RIJETKO VIĐA Igrač Hajduka na bizaran način spriječio vodstvo svoje momčadi

21.07.2017.

Utakmica će ostati zapamćena prema velikom broju prigoda koje su promašili splitski 'bili'. Više>