KRAJ NEVJEROJATNOG NIZA Croatia Bietigheim je izgubila nakon godinu i tri mjeseca

Podlegli kod ligaškog konkurenta SV Riet sa 2:1 u Kupu.

NK Croatia: Denis Kolak, Raffaele Cervone, Renzo Radina, Jerome Wahl, Mehmet Kaya, Sezgin Kaya, Mihael Zorko, Leon Kraguljac, Stipe Rodin, Marino Tricarico (od. 15. Dario Cucchiara) (od 84. Marco Matić), Fikret Albayrak
Sudac: Tobias Lauber - prosječan
Gledatelja: 170
Golovi: 0:1 Kraguljac , 1:1 Fischer, 2:1 Jovanović

Prvi put nakon godinu i tri mjeseca, Croatia Bietigheim je izgubila službenu utakmicu. Momčad hrvatskih iseljenika posljednji je put poražena u lipnju 2015. I tom je nizu morao doći kraj.

Za NK Croatiu Bietigheim od samog početka ova kup utakmica nije stajala pod sretnom zvijezdom. Oba vratara, Saki Papakonstantinou, kao i Michael Schreiber, morali su otkazati zbog ozljeda, a da nesreća bude veća niti veteran Boris Pavić nije bio na raspolaganju. Što učiniti? Nema druge nego - na vrata mora stati igrač. Za taj težak zadatak dobrovoljno se javio mladi Denis Kolak.

Dobro je i počelo, bolje nego što si je Trener Jorgo Kanelopolous i zamislio. U prvom poluvremenu Hrvati su imali više od igre i dominirali na terenu. Protivnik se povukao, a Croatia je 'navukla' svoju uobičajenu igru. Šanse su se stvarale, ali nažalost ne i realizirale. Trajalo je to do 36. minute; tada nakon prekršaja blizu lijeve korner zastavice Zorko ubacuje u šesnaesterac, a tamo glavom Kraguljac postiže pogodak. 1:0 za Croatiu. Još je bilo prilika do poluvremena, ali nisu iskorištene.

U drugom dijelu NK Croatia kreće žestoko i u prvim minutama drugog poluvremena imaju izvrsne, maltene 100 postotne šanse dotući protivnika. Ali i te najbolje prilike se nonšalantno prokockalo. I u 60. minuti šok za goste. Radini se u kaznenom prostoru lopta nesretno odbija na ruku, a ne baš uvijek siguran sudac Lauber pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac za domaću momčad. Igrac SV Rieta si namješta loptu i puca u svoj donji lijevi kut. Ali, na opće izneneđenje, vratar Denis Kolak paradom brani vrlo dobro plasirani udarac. Ništa od izjednačenja!

No, tko je mislio da će se Croatia sada otresti letargije taj se grdno prevario. Nastavljaju igru kao paralizirani, bezglavo loptu ispucavaju iz vlastite polovice, duge lopte bez adrese, a u duele malo tko ulazi sto posto. I, naravno, dolazi ono što i treba doći u takvoj situaciji. Iz jednog pokušaja napada Hrvata najbolje se snalaze domaći igrači, loptu brzo iznose u tuđu polovicu, a domaća desetka je sa dobrih 40-ak metara opalio po golu i lopta je završila u mreži, 1:1. Mada mladi Kolak nije vratar, mora se priznati i da je jako loše osvjetljenje sigurno pridonijelo tome zgoditku. No, sve u svemu, gledajući zadnjih 20 minuta - zasluženo.

Uslijedio je kratak pritisak Hrvata, ali je i brzo popustio. Puno toga u drugom dijelu nije štimalo. Branila se tako Croatia od sve jačih napada SV Rieta više sretno nego spretno. No, u 87. minuti konačni debakl. Na ubačaj sa desne strane ulijeće domaći napadać David Jovanović i glavom postiže vodstvo za SV Riet.

Tek se sada trgla Croatia iz Bietigheima i bacila na napad sva raspoloživa sredstva. Nažalost, prekasno i bez sreće. Zgoditaka više nema.

Croatiji se neiskorištene prilike obijaju o glavu i, gledajući volju i spremnost za borbom domaćih igrača, zasluženo ispada iz kup natjecanja.

U klpu poručuj kako protivniku žele puno sreće u daljnjem natjecanju. Kaoi uvijek, u zahvaljuju se svojoj mnogobrojnoj publici na bodrenju i nadaju se da se vidimo u nedjelju, 11.09.16 u 15.00 sati u Kirchheimu. Da se čuje: 'Ajmoooo, srce vatrenoooo!'