ODLIČAN POČETAK CROATIE MANNHEIM Nakon tri kola na trećem mjestu

Dvije pobjede i jedan remi.

Br. pregleda: 1510

Autor: CroExpress

SG Croatia Mannheim odlično je krenula u novu sezonu. Nakon tri kola nalazi se na trećem mjestu, sa sedam bodova i gol razlikom 10:2. Momčad je za novu sezonu dovela nekoliko pojačanja, uglavnom igrače iz Hrvatske i BiH, među ostalim i bivše igrače vinkovačke Cibalije, igrače iz Đakova, Mostara... Evo kratkog pregleda prvih triju utakmica hrvatske momčadi.

1. Kolo: SG Mannheim : Spvgg Sandhofen 2:2

SG Mannheim otvorio je novu sezonu u gostima kod Spvgg Sandhofena. Unatoč mnogobrojnim izostancima, uspio je izvući bod. Prvo poluvrijeme je pripalo domaćinu dok je drugo u potpunosti gostima. U ovoj utakmici SG je pokazao karakter, vrativši se u utakmicu nakon 2:0 iz prvog poluvremena . Pobjeda bi možda pripala i SG-u da je sudac uvažio njihove zahtjeve za dva kaznena udarca.

2. Kolo: SG Mannem : Pvvg 07 Mannheim 5:0

U drugom kolu, nakon povratka mnogobrojnih izostalih igrača, SG je deklasirao ekipu 07 Mannheima. Od početka utakmice visok presing i napadačka igra dali su odgovarajući rezultat. Na poluvrijeme se ide sa 2:0, a do kraja domaćin povećava vodstvo i šalje gosti kući s visokih 5:0.

3. Kolo: TSV Amcitia Viernheim : SG Mannheim 0:3

SG Manneim je gostovao kod neugodne TSV Amcitie Viernheim. SG je krenuo jakim tempo i napadačkom igrom. Visoki presing uz brzu kombinatoriku odlike su prvoga poluvremena. Ovakav stil igre već u 13. minuti rezultira prekrasnim pogotkom Marinića glavom sa 16 m za vodstvo od 0:1. Ovo je ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

U drugom poluvremenu domaćini svojom trkačkom spremnošću preuzimaju blagu inicijativu na terenu, no brzim kontrama SG u 54. minuti preko Filipovića povećava vodstvo na 2:0. Točku na 'i' stavlja sjajni branič Marinić svojim drugim pogotkom.