17.12.2017

HR Iseljeništvo

HRVATSKA TURSKA 1:1 Loša predstava 'Vatrenih' na otvaranju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Nije bilo inspiracije.

Br. pregleda: 2070

Autor: Z.S.

Hrvatska nije uspjela pobijediti Tursku u prvoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. Turci su sa praznog Maksimira otišli sa 1-1.

Hrvatska je povela zgoditkom Ivana Rakitića iz kaznenog udarca u 42. minuti, kojeg je izborio Luka Modrić. Samo pet minuta kasnije, u sudačkom produžetku prvog poluvremena, izjednačio je Calhanoglu iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu Hrvatska je imala jalovu nadmoć, no nije uspjela iskoristiti neke poluprilike, a turski vratar sjajno je skinuo snažan udarac glavom Marku Pjaci te u 92. minuti udarac Milana Badelja iz blizine.