USPJEŠAN POČETAK U VIŠOJ LIGI Croatia Bietighem visoko pobijedila u gostima

Croatia Bietigheim:

Papakonstatinou, Dlabal, Radina, Wahl, Cervone, M. Kaya, S. Kaya, Zorko, Tricarico, Kraguljac, Rodin (Matic, Galovic, Dietz-Sachinidis, Schreiber)
Sudac: Herman Schäfer
Gledatelja: 150

Nova sezona u višem rangu za Croatiu Bietigheim počela je izvrsno. U gostima su pobijedili gradskog rivala Spvgg Bissingen s 3:0 i u prvom kolu zasjeli na čelo ljestvice.

Nakon kratke početne nervoze, Croatia je brzo 'prešaltala' svoj u rutinski program. Kao što je već često puta viđeno, sredina hrvatske postave je plela mrežu na 20 metara od protivničkih vrata. Što se dulje igralo, Croatia je postala sigurnija. Kontrolirali su protivnika i prostor i tako dolazili nekoliko puta u izgledne situacije, koje nisu iskoristili. U 29. minuti konačno vodstvo za Croatiu. Centaršut u kazneni prostor usamljeni Tricarico posprema spektakularno volejem pod gredu, 1:0 za goste. Dvije minute kasnije, duga lopta na brzonogog Rodina koji bježi svom čuvaru. Njegov udarac završio je u samim rašljama, 2:0 za Hrvate iz Bietigheima.

Ovakvom razvoju događaja se u redovima Croatie malo tko nadao. Otvaranje sezone na visokom nivou!

Tko je mislio da će Croatia sada usporiti tempo, prevario se. I dalje diktira visok tempo i stišće protivnika u svoju polovicu, pod geslom 'napad je najbolja obrana'. U 42. minuti stiže i nagrada za trud. Tricaricov korner zahvaća Kraguljac i šalje loptu prema golu. Dok mu prvi šut protivnički golman još stiže obraniti, kod drugog je nemoćan i Croatia vodi 3:0.

U drugom poluvremenu Croatia smanjuje tempo i igra kako bi sačuvala rezultat. To im polazi za rukom. Domaći prekršajima prekidaju tok Croatijine igre, a 'kockasti' ponekad i pomalo naivno nasjedaju na provokacije.

Na kraju krajeva, zaslužena pobjeda na početku sezone i najava da se sa Croatiom Bietigheim mora računati u borbi za naslov. Kao i uvijek, iz Croatie se zahvaljuju na podršci publici i pozivaju vas na sljedeći okršaj u nedjelju, 28.08. kod SV Iptingena u 15:00 sati.