22.10.2017

OVO SE RIJETKO VIĐA U tri utakmice u Švicarskoj 21 gol, Hrvati s tri gola odveli Luzern do pobjede

Tomi Jurić (Youtube screenshot)

Tomi Jurić i Tomislav Puljić.

Br. pregleda: 3478

Nedjeljne utakmice švicarskog nogometnog prvenstva donijele su sjajan nogomet i nevjerojatnu golijadu - na tri utakmice postignut je čak 21 pogodak.

Aktualni prvak Basel je na gostovanju pobijedio Vaduz 5-1, Luzern je slavio protiv Grasshoppera 4-3, dok su Lausanne i Thun odigrali 4-4.

U pobjedi Luzerna među strijelce su se upisali hrvatski nogometaš Tomislav Puljić, te Australac hrvatskog porijekla Tomi Jurić.

Puljić, koji je igrao za Lokomotivu, Segestu, Croatia Sesvete i Lučko zabio je za vodstvo 3-2 u 58. minuti, dok je Australac Jurić, koji je karijeru započeo u Croatia Sesvetama, a igrao i za Lokomotivu i Inter, zabio dva gola. Prvi u 33. minute, te zadnji u 79. minuti. Pogodak za Luzern postigao je i Hyka u 45. minuta. Strijelci za goste bili su Andersen (50) i Caio (51, 87). Za Grasshopper je cijeli susret igrao Marko Bašić, veznjak koji je karijeru započeo u Kamen Ingradu, a od 2009. je u Švicarskoj.