NOVA SJAJNA POBJEDA CROATIE BIETIGHEIM 'Pao' još jedan višeligaš

Autor: Miro Korenić

Croatia Bietigheim
: Michael Schreiber, Tobias Dlabal, Raffaele Cervone, Matteo Mihaljević, Inan Yilmaz, Jerome Wahl, Renzo Radina, Mehmet Kaya, Mihael Zorko, Leon Kraguljac, Stipe Roden, Dario Cucchiara, Marco Matić, Vjeran Galović, Josip Križić, Denis Kolak, Marino Tricarico, Boris Pavić.

Sudac: Manuel Ade-Thorow, VFR Sersheim

Croatia Bietigheim pobijedila je još jednog bezirksligaša. Ovaj put stradao je FSV 08 Bissingen. Iako nije počelo baš bajno za Hrvate iz Bietigheima jer su već od druge minute gubili. Bila je to besmislena povratna lopta, na koju je morao istrčati i danas izvrsni vratar Michael Schreiber. No, bio je tik sporiji od protivničkog napadača, tako da ga je samo prekršajem izvan 16 m uspio zaustaviti. Slobodni udarac nabačen je u sredinu kaznenog prostora a u gužvi najbolje se snašao igrač Bissingena i iz kratke udaljenosti zabio za vodstvo gostiju. No. to nije nimalo impresioniralo kockaste. I dalje su odvijali svoju igru i nametali protivniku svoj tempo. Agresivnim presingom su iznudili greške suparnika. Tako je u 11. minuti snažni M. Kaya izborio loptu oko centra i krenuo u protunapad. Predriblao je dva igrača i sa 18 metara opalio u donji lijevi kut nemoćnog gostujućeg vratara, 1:1. Izvanredan potez 'motora' Croatijine igre.

Sve u svemu je to bila dobra utakmica za gledatelje koji su mogli vidjeti niz lijepih akcija obije momčadi. Kada su već svi očekivali zvižduk suca koji bi najavio poluvrijeme, vodstvo za domaćina. Brzonogi Stipe Rodin bježi svom čuvaru i sa lijevog krila nabacuje u centar. Tamo je lopti na putu obrambeni igrač Bissingena koji je ruku malo previše ispružio pa ga je i lopta u nju i pogodila. Sucu nije ništa drugo preostalo nego pokazati na bijelu točku. Za izvođenje kaznenog udarca Croatijini treneri su odabrali prinovu Denisa Kolaka. Dobar odabir, kako se ispostavilo, jer hladnokrvni Kolak ne ostavlja vrataru ni trunku nade. Golmana gostiju šalje u lijevi, a loptu u desni donji kut, 2:1 za Croatiu Bietigheim. S tim rezultatom se išlo na odmor.

U nastavku ista slika kao i u prvom dijelu. Borbenost i ustrajnost obije ekipa nije dala puno mjesta za čiste prilike. Po paklenoj vrućini su obje ekipe zaslužile kompliment za upornost. U 63. minuti gol za Croatiu. Marino Tricarico 'servira' loptu na nogu u sredini vrebajućeg Leona Kraguljca. I ovaj novi igrač pokazuje svoje vrline; iz zraka povlači loptu sa sobom, izigrava svog čuvara i povisuje vodstvo domaćina na 3:1. S tim pogotkom se razjario i protivnik i silovito krenuo u napad. U sljedećim minutama redaju šansu za šansom. Samo znanju i spretnosti izvrsnog vratara Croatie, Schreibera, mogu domaći zahvaliti da nisu primili pogodak. No, u sudačkoj naknadi gosti su zabili. Nakon što je izbliza pucani šut obranio Schreiber, odbijenu loptu ipak posprema napadač Bissingena u mrežu za 3:2.

Rezime večeri

Moglo bi se reći, jaka utakmica, još jača Croatia Bietigheim koja je svojom inteligentnom igrom, jakim vratarom, beskompromisnom obranom, lepršavom igrom igrača sredine i nemilosrdnim napadačima dokazala da se može bez problema nositi i protivnicima viših liga. Nastave li tako, bit će uspjeha u predstojećoj sezoni.

Na kraju, kao i uvijek, u Croatiji se zahvaljuju mnogobrojnoj publici na bodrenju i pozivaju već u nedjelju 24.07.16 u 15.00 sati na sljedeću pripremnu utakmicu u Unteriexingenu.

21.07.2016.

Dailymotion screenshot

(VIDEO) NEĆE IĆI, GOLMANE Ante Rebić zabio za Eintracht osramotivši gostujuću obranu