Bio je to ispit zrelosti na visokim nivou.

Br. pregleda: 1274

Autor: Miro Korenić

Croatia Bietigheim: Michael Schreiber, Tobias Dlabal, Raffaele Cervone, Matteo Mihaljević, Inan Yilmaz, Jerome Wahl, Renzo Radina, Mehmet Kaya, Mihael Zorko, Leon Kraguljac, Stipe Roden, Dario Cucchiara, Marco Matić, Vjeran Galović, Josip Križić

Bez sedmorice standardnih igrača (S. Kaya, Tricarico, Kolak, Albayrak, Rehm, kapetan Lehečka i prvi vratar Papakonstantinou), u nedjelju 17.07. na rasporedu je bio još jedan ispit za novopečenog A-Ligaša, Croatiu Bietigheim, u gostima kod Salamander Kornwestheima, koji igra u ligi iznad.

Utakmica je počela taktičkim nadmudrivanjem obiju ekipa, tako da se u prvih 30 minuta praktički nije imalo što izvještavati.Lličilo je to na šah na travi. No, u 31. minuti šok za domaćina. Duga lopta po desnoj strani na Cervonea izbacuje do tada dobro organiziranu obranu Kornwestheima. Iz trka brzonogi Cervone nabacuje u sredinu gdje je loptu dočekao Rodin koji protivničkom vrataru ne daje šansu za obranu i Croatia neočekivano vodi 1:0.

Od tog šoka se domaćini nisu mogli dovoljno brzo oporaviti pa je tako u 35. minuti vrlo jaki M. Kaya 'opalio' s 18 metara s desne strane i lansira 'bombu' u drugi kut nemoćnog vratara Kornwestheima za povećanje vodstva na 2:0. Nakon drugog pogotka za goste iz Bietigheima, Kornwestheim se opet pronalazi i u više navrata ugrožava gol Hrvata. Tako su u 37. minuti imali najbolju priliku za pogodak. Probivši po desnom boku slijedi precizan centaršut na rub peterca. Napadač glavom šalje loptu u bliži golmanov kut, no Michael Schreiber se našao, refleksom poput mačke brani nemoguće. Koja parada Croatijinog vratara!

Nakon te akcije Croatia opet briljlira preko raspoloženog Radine koji prekrasnim dubinskim pasom šalje Rodina, ali nažalost Rodin pogađa samo protivničku vratnicu To je bilo to u prvom poluvremenu.

U drugom odmah dvije zamjene kod Croatie. U igru ulaze Cucchiara za Yilmaza i Matić za Kraguljca. Drugi dio opet počinje slično prvome. Igra se dvadesetak minuta odvija od šesnaesterca do šesnaesterca i nijedna ekipa ne može prevagnuti. U tim trenucima se jednom više dokazuje iskusni Jerome Wahl u obrani Croatie, koji pametnom organizacijom hrvatske defenzive konce obrane čvrsto drži u svojim rukama.

U 71. minuti slijedi najljepša akcija dana. M. Kaya izborio je loptu pred centrom i šalje po desnoj strani u for brzog Cervonea. Cervone varkom tijela odmah dvojicu obrambenih igrača Kornwestheima 'šalje po šibice' i put ka golu mu je slobodan. Ulazeći u kazneni prostor domaćina čuva bistru glavu i servira, kao na tanjuru, loptu Marcu Matiću, koji pogađa za 3:0 i time dokazuje da je pravo pojačanje za ofenzivu Croatijine igre.

Nakon tog pogotka akteri su maltene obustavili igru i pružali još samo najnužnije. U 79. minuti ulazi mladi Križić za Zorka. Mala nemarnost je vodila k tome da Kornwestheim ipak poluči svoj utješni zgoditak i time ublaži poraz – 1:3.

Što još napomenuti? Bio je to ispit zrelosti na visokim nivou koji je ekipa trenera Kanelopolousa i Leinekera položila vrlo dobrom ocjenom. Tim je pokazao da može kompenzirati i gubitak više igrača, što je i potrebno u dugoj sezoni. Ako Croatia Bietigheim nastavi tako kvalitetnom igrom, imaju dobre izglede i u A-Ligi igrati vrlo važnu ulogu u utrci za prvenstvo.

Na kraju, kao i uvijek, u Croatiji se zahvaljuju mnogobrojnoj publici na bodrenju i pozivaju već u srijedu 20.07. na sljedeću pripremnu utakmicu protiv 08 Bissingena u 19.30 sati u Metterzimmernu.