FRANCUZI SVLADALI Mlade Hrvate u 2.kolu EP-a

Hrvati ostali bez prilike za prolazak skupine

Br. pregleda: 1328

Autor: A.I.

Nakon uvodnog poraza od Nizozemske (1:3), Hrvatska U-19 u Aalenu je izgubila i od Francuza 2:0 i tako nije uspjela ostati u igri za plasman u polufinale EP-a i mjesto na SP-u.

Unatoč dobrom početku mladih Vatrenih, koji su prvih dvadesetak minuta imali inicijativu, te pokušajima Plantaka i Kneževića, Francuska je povela u 37. minuti zahvaljujući prodoru Augustina, koji je sam završio akciju matiravši Leticu za 1:0.

U potrazi za izjednačenjem u nastavku, Hrvatska je pritisnula protivnika, no Francuska se čvrsto branila, da bi u 69. minuti udvostručila svoju prednost preko Mbappea, koji je primio Diopovu loptu, zaobišao Leticu i poslao loptu u mrežu.U sudačkoj nadoknadi Poha je pogodio okvir gola, a nakon prigode Fuchsa susret je i završen pobjedom Francuske.

U-19: HRVATSKA - FRANCUSKA 0:2 (0:1)

Europsko prvenstvo U-19, Skupina B, Aalen.

Sudac: A. Hernandez (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Augustin (37'), 0:2 - Mbappe (69')

Žuti kartoni: Onguene (56'), Erlić (59'), Lovren (63'), Michelin (65'), Balić (82'), Soldo (86'), Thuram (86')

Hrvatska: Letica, Hudećek, Erlić, Soldo, Plantak, Brekalo, Knežević (od 56' Balić), Lovren (od 70' Moro), Božić (od 56' Brodić), Ivanušec, Čabraja. Izbornik: F. Milin

Francuska: Bernardoni, Onguene, Diop, Augustin (od 74' Thuram), Tousart, Mbappe (od 89' Aye), Blas, Michelin, Harit (od 70' Fuchs), Maouassa, Poha. Izbornik: L. Batelli.

U drugom susretu drugog kola, Engleska je svladala Nizozemsku 2:1 te ima osigurano prvo mjesto na tablici s maksimalnih šest bodova. U trećem se kolu 18. srpnja sastaju upravo vodeća Engleska i Hrvatska, koja je ostala bez prilike za prolazak skupine, kao i Francuska i Nizozemska u izravnom dvoboju za drugo mjesto.