NEVIĐENO Znate ono kad komentator u 90. minuti utakmice kaže - gotovo je?

Najveći dobitnici Francuzi.

Br. pregleda: 2376

Autor: Z.S.

Koliko puta ste gledali nogometnu utakmicu na TV-u i čuli komentatora kako u 90. minuti kaže – gotovo je?

Nakon 26 utakmica odigranih na Euru dokazano je da se utakmica potpuno koncentrirano mora igrati do posljednje sekunde. Pomalo nevjerojatan podatak kaže da je na čak 12 utakmica gol pao u posljednjim minutama. Do pobjede su u zadnjim trenucima susreta dolazili Francuzi, Englezi, Talijani, Španjolci... Neki su dolazili do boda (Rusi, Česi, Mađari), dok su ostali potvrđivali pobjede.

Sve je počelo na utakmici otvaranja Eura, kada je Dimitri Payet u 89. minuti Francuzima donio pobjedu protiv Rumunja. I u svojoj drugoj utakmici, Francuska je bila neuvjerljiva i tek u posljednjim trenucima slomila čvrstu Albaniju – zabili su dva gola u zadnjim minutama, strijelci su bili Griezmann i ponovo Payet.

Golovi u zadnjim trenucima padali su i u dvije utakmice Engleske – prvo su Rusi izjednačili duboko u sudačkoj nadoknadi golom Berezutskog, a u drugom kolu su se Englezi radovali u zadnjim minutama kada im je Sturridge donio pobjedu protiv Walesa 2-1.

Ukrajinci su pak na dvije utakmice dobivali golove za 0-2 u zadnjim minutama; prvo su im zabili Nijemci (Schweinsteiger), a zatim i Sjeverni Irci (McGinn).

Talijani su u dvije utakmice također zabijali u posljednjim trenucima; prvo Eder sjajnim prodorom protiv Švedske u 88. za pobjedu 1-0, a zatim Pelle potvrdivši pobjedu protiv Belgije 2-0 u 93. minuti.

U našoj skupini Česi su jednom tugovali, a jednom se radovali; tugovali kad im je Španjolac Pique zabio za pobjedu 1-0 u 87., a radovali se kada su Hrvatskoj iz kaznenog udarca zabili u 89. minuti.

Čvrsti Islanđani su protiv Mađara poklekli tek u 88. minuti, kada su si zabili autogol za 1-1. Mađari su i protiv Austrije zabili u zadnjim trenucima; Stieber je povećao na 2-0 u 87.