28.07.2017

ŠTO POVIJEST KAŽE? Hrvatska je od Turske izgubila samo jednom, ali bilo je bolno

Samo su nam jednom zabili gol iz igre.

Br. pregleda: 3579

Hrvatska i Turska do sada su odigrale četiri međusobne utakmice, tri puta radovali su se 'vatreni', a jednom Turci.

Prvi ogled hrvatske i turske reprezentacije ostat će upisan u hrvatsku nogometnu povijest. Susret na City Groundu u Nottinghamu bio je naime, premijerni dvoboj 'vatrenih' na nekom velikom natjecanju. Zanimljivo i Turcima je to bila prva utakmica na europskim prvenstvima. Na koncu slavila je Hrvatska golom Gorana Vlaovića u 85. minuti.

Turski branič Alpay Ozan koji Vlaovića nije zaustavio prekršajem dobio je nagradu za fair-play.

Novi hrvatsko-turski ogled uslijedio je 12 godina kasnije na Europskom prvenstvu u Austriji i Švicarskoj. Nakon dramatičnih 120 minuta igre i izvođenja jedanaesteraca Turska je izborila plasman u polufinale. Hrvatska predvođena izbornikom Slavenom Bilićem je povela golom Ivana Klasnićča u 119. minuti utakmice. Nažalost, euforija je kratko trajala. U sudačkoj nadoknadi je Semih Senturk uspio izjednačiti, pa je pitanje pobjednika razriješeno izvođenjem jedanaesteraca. Kod nas su promašili Petrić, Rakitić i Modrić, dok su svi Turci bili precizni.

Hrvatska je priliku za uzvrat dobila u dodatnim kvalifikacijama za EP 2012. u Poljskoj i Ukrajini. U prvom susretu u Istanbulu Hrvatska je slavila 3-0, golovima Ivice Olića (3), Marija Mandžukića (32) i Vedrana Ćorluke (51), a u uzvratu u Maksimiru je bilo 0-0.

Hrvatska će nakon utakmice na Parku prinčeva vrlo brzo ponovo igrati protiv Turske jer smo u istoj skupini u kvalifikacijama za SP u Rusiji 2018. godine.

Youtube screenshot

(VIDEO) OVO SE RIJETKO VIĐA Igrač Hajduka na bizaran način spriječio vodstvo svoje momčadi

21.07.2017.

Utakmica će ostati zapamćena prema velikom broju prigoda koje su promašili splitski 'bili'. Više>