OTVOREN EURO Payet sjajnim golom u 89. minuti donio pobjedu Francuskoj

Youtube screenshot

Rumunjska se dobro držala.

Br. pregleda: 2174

Autor: Z.S.

Na otvaranju Europskog prvenstva u nogometu Francuska je pobijedila Rumunjsku sa 2-1. U dobroj utakmici presudio je Dimitri Payet sjajnim golom u posljednjim minutama utakmice.

Rumunjska je odlično počela utakmicu i već u 4. minuti promašila veliku priliku. Uslijedilo je nekoliko poluprilika s obje strane, a na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Rumunjsku je, na oduševljenje domaćih navijača, konačno 'načeo' Olivier Giroud u 57. minuti zgoditkom glavom nakon odličnog centaršuta Payeta i loše intervencije rumunjskog vratara.

No, već nekoliko minuta kasnije Rumunji izjednačuju iz kaznenog udarca; precizan je bio Stancu.

I kad je već izgledalo da će utakmica završiti remijem, ukazao se napadač West Hama, Dimitri Payet. Sjajnim udarcem sa 20-ak metara savladao je Tatarusanua na rumunjskim vratima i Francuzima donio vrijednu pobjedu.