SG CROATIA MANNHEIM DEKLASIRALA LADENBURG Sezonu završili na devetom mjestu

Br. pregleda: 1657

Autor: CroExpress

28. (posljednje) kolo Kreislige A2 Mannheim
Ladenburg – SG Mannheim 1:5

Utakmica izmedu osmog Ladenburga i devetog SG Mannheima nije imala nikakav rezultatski značaj. Obje momčadi su htjele odmjeriti snage i vidjeti tko gdje stoji po trenutnoj kvaliteti. SG Croatia je nastupila u kombiniranom sastavu, a taktika je bila – zaigrati na kontranapade.

Ladenburg je na početku utakmice imao loptu u nogama, no uglavnom u zadnjoj liniji – proboj kroz linije SG-a nije bio moguć. S druge strane, gosti su u nekoliko navrata opasno zaprijetili iz kontranapada preko Lagatora, Guenbua i Filipovića. Do prvog gola čekalo se do 25. minute, kada  Filipović šalje dubinsku loptu preko cijelog terena i asistira brzonogom Gueunbuu za 0:1. Već u idućoj akciji, Radišković dugom loptom pronalazi Filipovića, koji se sudara s vratarem, no lopta ponovo dolazi do Guenbua koji je na pravom mjestu i pogađa za 0:2. Domaćin do kraja poluvremena ipak uspijeva smanjiti rezultat na 1:2.

Drugo poluvrijeme, ista priča. Domaćin ima inicijativu, a SG igra na kontre. Prvih dvadesetak minuta ne događa se mnogo, no kako se domaćin otvara, u 75. minuti gosti koriste prostor pa Guenbe osvaja tridesetak metara, dodaje Lagatoru, koji rutinski savladava vratara. U 85. min Pereira povisuje rezultat na 1:4, nakon minijaturnog driblinga, Portugalac 'špicom' šalje loptu pored golmana. Točku na 'i' u 90. min stavlja Sero, kada se ubacuje iz drugog plana, sam izlazi pred golmana i pogađa za 1:5.

SG je u ovoj utakmici pokazao svoju kvalitetu i dao do znanja što je od njih iduće sezone za očekivati. Veliki broj igrača SG Mannheima je na meti financijskih jakih klubova, no uprava SG-a vodi veliku bitku kako bi zadržala postojeći kadar i za iduću sezonu, u kojoj bi se, prema njihovim planovima, SG borio za promociju u viši rang. Prvi korak prema tom cilju je napravljen - trener Claudio Poleti produžio je ugovor sa SG Mannheimom i dogodine ostaje trener.

30.05.2016.

MODRIĆ JEDVA ČEKA UTAKMICU 'Publika će biti naš 12. igrač'

24.03.2017.

Izbornika je posebno razveselila reakcija gledatelja koji su praktično razgrabili ulaznice za dvoboj s Ukrajincima. Više>

CROATIA MANNHEIM PORAŽENA U DERBIJU Enosis je bio sretniji i spretniji

24.03.2017.

Utakmica 19. kola Kreisklasse izmedu SG Mannheima i Enosisa bila je derbi kola. Više>