SG CROATIA MANNHEIM DEKLASIRALA LADENBURG Sezonu završili na devetom mjestu

Br. pregleda: 2086

Autor: CroExpress

28. (posljednje) kolo Kreislige A2 Mannheim
Ladenburg – SG Mannheim 1:5

Utakmica izmedu osmog Ladenburga i devetog SG Mannheima nije imala nikakav rezultatski značaj. Obje momčadi su htjele odmjeriti snage i vidjeti tko gdje stoji po trenutnoj kvaliteti. SG Croatia je nastupila u kombiniranom sastavu, a taktika je bila – zaigrati na kontranapade.

Ladenburg je na početku utakmice imao loptu u nogama, no uglavnom u zadnjoj liniji – proboj kroz linije SG-a nije bio moguć. S druge strane, gosti su u nekoliko navrata opasno zaprijetili iz kontranapada preko Lagatora, Guenbua i Filipovića. Do prvog gola čekalo se do 25. minute, kada  Filipović šalje dubinsku loptu preko cijelog terena i asistira brzonogom Gueunbuu za 0:1. Već u idućoj akciji, Radišković dugom loptom pronalazi Filipovića, koji se sudara s vratarem, no lopta ponovo dolazi do Guenbua koji je na pravom mjestu i pogađa za 0:2. Domaćin do kraja poluvremena ipak uspijeva smanjiti rezultat na 1:2.

Drugo poluvrijeme, ista priča. Domaćin ima inicijativu, a SG igra na kontre. Prvih dvadesetak minuta ne događa se mnogo, no kako se domaćin otvara, u 75. minuti gosti koriste prostor pa Guenbe osvaja tridesetak metara, dodaje Lagatoru, koji rutinski savladava vratara. U 85. min Pereira povisuje rezultat na 1:4, nakon minijaturnog driblinga, Portugalac 'špicom' šalje loptu pored golmana. Točku na 'i' u 90. min stavlja Sero, kada se ubacuje iz drugog plana, sam izlazi pred golmana i pogađa za 1:5.

SG je u ovoj utakmici pokazao svoju kvalitetu i dao do znanja što je od njih iduće sezone za očekivati. Veliki broj igrača SG Mannheima je na meti financijskih jakih klubova, no uprava SG-a vodi veliku bitku kako bi zadržala postojeći kadar i za iduću sezonu, u kojoj bi se, prema njihovim planovima, SG borio za promociju u viši rang. Prvi korak prema tom cilju je napravljen - trener Claudio Poleti produžio je ugovor sa SG Mannheimom i dogodine ostaje trener.

30.05.2016.

ČERVAR ZADOVOLJAN POBJEDOM 'Borimo se s onim što imamo, ali Norveška je favorit protiv nas'

19.01.2018.

Červar smatra da ovakva igra ipak neće biti dovoljna za pobjedu protiv Norveške. Više>

SA SUBOTE NA NEDJELJU Stipe Miočić brani naslov svjetskog prvaka protiv Ngannoua, evo gdje možete gledati prijenos

19.01.2018.

Stipe ove nedjelje ima priliku postati jedini teškaš koji je uspio tri puta obraniti UFC-ovu titulu. Više>