28.06.2017

(VIDEO, FOTO) CROATIA BIETIGHEIM S NAVIJAČIMA Proslavili ulazak u viši rang, a usput pobijedili 9:0

Iduće sezone u ligi više.

Br. pregleda: 1643

Autor: Miro Korenić

Ima dana kada utakmica prijeđe u drugi plan. Tako je bilo i u nedjelju u Metterzimmernu. Sa 250 simpatizera, NK Croatia Bietigheim slavila je ulazak u viši rang.

FV Markgröningen bio je preslab protivnik da bi doveo Hrvate iz Bietigheima u probleme. No, bili su ipak toliko hrabri da istrče na teren usred Bietigheima, za razliku od nekih prijašnjih protivnika. To ih je skupo koštalo jer su primili devet komada od raspoloženih domaćina.

Počelo je u 20. minuti kada je nabačaj iz kornera znalački iskoristio Zorko i doveo Croatiu u vodstvo. U 36. minuti Lehečka završava solo prodor golom, 2:0 za domaće. Za 3:0 zabija Dlabal sa 20 metara, a iz penala u 45. minuti Lehečka povisuje na 4:0.

U 58. minuti je nakon lijepe kombinacije uspješan Cervone, a u 68. Tricarico lijepim pogotkom u rašlje povisuje na 6:0. Mladi Cucchiara postiže sedmi gol za domaćina nakon duplog pasa sa Rodinom, koji pak uzima kormilo u svoje ruke i sam postiže pogodak za 8:0. Konačnih 9:0 dostiže mlada nada Croatijine sredine, Josip Križić.

Nakon što je sudac zasvirao kraj, publika i igrači su prešli na treće, i ovog dana najljepše, poluvrijeme. Pjesmom, jelom i pićem su proslavili osvojeno prvenstvo.

Kao i uvijek, iz Croatie se zahvaljuju brojnoj publici na bodrenju i praćenju kroz cijelu sezonu, te publici poručuju da će i iduće sezone raditi na tome da bude vrijedno doći na utakmice NK Croatie Bietigheim.