HR Iseljeništvo

NAŠA ZASTAVA NA RUKOMETNOM TRONU Četvorica Hrvata osvojili Ligu prvaka

Poljaci su po prvi puta zaigrali u finalu i došli do prvog naslova.

Br. pregleda: 3656

Rukometaši Vive Tauron Kielcea osvojili su naslov prvaka Europe nakon što su u finalu u Koelnu u nevjerojatnoj utakmici slavili protiv mađarskog Veszprema boljim izvpđenjem sedmeraca 39-38 (35-35, 29-29, 17-13), a u borbi za europski klupski naslov sudjelovalo je čak šest hrvatskih rukometaša. Buntić, Štrlek, Čupić i Šego igrali su u redovima pobjednika.

Poljaci su po prvi puta zaigrali u finalu i došli do prvog naslova, dok je MVM Veszprem izgubio i treće finale, ali ovogodišnje će pamtiti je jer su 15 minuta prije kraja imali devet golova prednosti, a primili su golove doslovce u zadnjim sekundama regularnog dijela i produžetka, te imaju za čime žaliti.

Mađari su od samog početka vodili, na poluvremenu je bilo 17-13, a sredinom drugog dijela poveli su s 28-19 i činilo se da će to biti kraj neizvjesnosti u finalu. Ipak, Poljaci se vraćaju iz mrtvih, razbranio se vratar Szmal, Mađari su ostali više od deset minuta bez gola, pa četiri minute prije kraja Bielecki iz sedmerca donosi poravnanje 28-28, zaključivši nevjerojatnu seriju od 9-0 Poljaka.

Mirko Alilović potom brani sedmerac Bieleckom dvije i pol minute prije kraja, a Ilić zabija za novo vodstvo Mađara (29-28). Alilović minutu i pol do sirene opet brani sedmerac, ovaj put Manuelu Štrleku, a u dramatičnoj završnici Lijewski četiri sekunde prije kraja pogađa za 29-29 i produžetak.
Šego obranio sedmerac

I u dodatnom vremenu se igrao gol-za-gol, a Poljaci se još jednom spašavaju u posljednjim sekundama – Ugalde je pogodio za 35-35 tri sekunde prije kraja.

U raspucavanju sedmeraca bolji su bili Poljaci, Šego je obranio Marguču, a Szmal Terziću, dok je Štrlek pogodio, a Čupićev sedmerac skinuo Alilović.

Prvi strijelci kod Kielcea bili su Reichmann (9) i Bielecki (7), a kod Veszprema je Ugarde postigao 7, a Ilić, Palmarsson,Nilsson i Nagy zabili su po 6.

30.05.2016.

(FOTO, VIDEO) VELIKO SLAVLJE U BIETIGHEIMU Croatia je prvak, iduće sezone igra Bezirksligu!

29.05.2017.

Croatia Bietigheim po drugi puta uzastupno osvaja prvenstvo i ulazi u viši rang. Više>

SLIKA GOVORI SVE Balkanski 'gazda' u Njemačkoj natjerao radnika na posao s potrganim ligamentima