Viceprvak držao tempo samo do polovice utakmice.

SV Germania Bietigheim – NK Croatia Bietigheim 0:5

Boris Pavić, Tobias Dlabal, Inan Yilmaz, Mehmet Kaya, Fikret Albayrak, Alen Lehečka, Jerome Wahl, Mihael-Denis Zorko, Rafaele Cervone, Dario Josip Cucchiara, Marino Tricarico.
Rezerva: Andreas Harnasz, Stipe Rodin, Vjeran Galović, Josip Križić.

Germania Bietigheim:

Denis Röcker, Marc Seifert, Jak Taskin, Renaldas Legacinkas, Luca-Angelo Tambe, Koray Ödemis, Daniel Pristl, Robin Tänzer, Kiriakos Simenoidis, Holger Dürl, Fabian Steiger.

Derbi sezone počeo je očekivano nervozno. Mada je prvoplasirana Croatia Bietigheim drugoplasiranu Germaniju Bietigheim držala pod kontrolom, primijetila se kod Hrvata činjenica da nekoliko kola nisu igrali, a tome se još pridružila želja za nastavkom niza pobjeda do kraja sezone. A trebalo je zaboraviti i odlazak sada već bivšeg trenera Mihaela Sablje. Na žalost publike, u prvome dijelu nije bilo zgoditaka.

Trajalo je zatišje do 48. minute i prve prave prilike. Tricarico se oslobodio po desnoj strani i nabacio u sredinu. Njegov nabačaj Lehečka zahvaća glavom, no lopta pogađa vratnicu. To kao da je bio signal za juriš Croatie. U 60. minuti Albayrak šalje duboku loptu prema mladom Rodinu koji takve šanse ne promašuje i pogađa za vodstvo Croatie, i to jednu minutu nakon što ušao u igru. Dobar potez privremenog trenera Mihaljevića. U 65. minuti slobodnjak sa ruba kaznenog prostora za Croatiu. Zorko znalački skida paučinu sa rašlji suprotnog kuta, 2:0 za Hrvate. U 75. minuti motor Croatijine sredine, Kaya s 20 metara pogađa Germanijinu mrežu, 3:0 za Croatiu. Već 5 minuta kasnije opet raspoloženi Zorko vanjskim 'felšom' šalje loptu iza nemoćnog domaćeg vratara. Posljednja akcija na utakmici donosi i konačni rezultat, zasluženih 5:0. Albayrak se u gužvi u šesnaestercu snalazi najbolje i zabija sa 10 metara.

Što još dodati? Croatia Bietigheim je još jednom pokazala visok moral. Unatoč više negativnih preduvjeta, ostavila je ne samo dojam nego i potvrdila status nepobjedivih u ovoj Ligi. Mladome Rodinu koji se rezervne klupe ušao u igru i svojim golom 'probio led' i time, a i njegovom željeznom voljom za pobjedom preokrenuo igru, ostaje epitet igrača utakmice.

Iduća, a i posljednja utakmica ove sezone i u ovoj ligi kod kuće u Metterzimmernu se igra u nedjelju, 29. svibnja u 15:00 sati na igralištu Metterzimmern protiv FV Markgröningena. Nakon utakmice će se održat i proslava osvajanja prvenstva na koju vas sve pozivamo. Kao i uvijek, iz Croatie se zahvaljuju brojnoj publici na bodrenju.
Miro Korenić

23.05.2016.

HRVATSKA-UKRAJINA Dosad smo odigrali sedam utakmica, Rakitić i Modrić zajedno koštaju koliko cijela Ukrajina