Br. pregleda: 2794

Autor: CroExpress

Utorak 03.05.2016 Enosis – SG Mannheim
Gledatelja: 300

U 19.45 krenula je utakmica između domaćina Enosisa, koji se nalazi na prvom mjestu i gosta SG Mannheima koji trenutno zauzima deveto mjesto tabele. Domaćin je imao jasnu zadaću, uzeti tri boda i zadržati prvo mjesto.

Enosis je krenuo sa pritiskom u nadi da će brzo doći do vodećeg pogotka, no bili su iznenađeni otporom SG-a, koji je u tim trenutcima počeo ne samo parirati lideru prvenstva, već i preuzimati inicijativu. Prva veća šansa u 28. minuti kada Oršolić dubinskom loptom pogađa Filipovića. Isti igrač puca, no obrana Enosisa uspijeva izblokirati udarac i šalje loptu izvan granica terena. Iz udarca iz kuta najbolje se snalazi Puda koji odbijenu loptu senzacionalnim volejem šalje pod gredu.

Vodstvo SG trajalo je nekih 10-ak minuta kada Davanitis šalje loptu u mrežu nakon ubačaja. Na poluvrijeme se otišlo s 1:1.

U drugom poluvremenu nije se dugo čekalo na ponovno vodstvo SG-a; Puda se po drugi put upisuje u listu strijelaca, nakon asistencije Filipovića. Nakon vodstva gostiju, Enosis preuzima inicijativu i ide na sve ili ništa. Isplatilo im se to u 87. minuti Bochasnki prvi stiže na odbijenu loptu i postavlja rezultat na 2:2. Mora se istaknuti da je prije toga vratar SG-a Tadić imao nekoliko vrhunskih obrana.

No, nije sve gotovo! Da se ne slaže s rezultatom pokazao je Timamo koji nakon odličnog solo prodora dodaje Mariniću loptu, ovaj krasnom loptom ponovo asistira Timamu koji šalje loptu u suprotni kut.

Rezultat do kraja utakmice ostaje 2:3.

SG je tako svrgnuo s trona lidera prvenstava. Najbolji je to uvod za nedjelju, 08.05.2016., kada na domaćem stadionu u 15h očekuje vrlo jaku FK Srbiju, koja je nakon kiksa Enosisa preuzela ukupno vodstvo.

Na velikom derbiju očekuje se petstotinjak navijača i mnoštvo medija. Iz kluba pozivaju sve navijače da u nedjelju dođu na adresu Pfeifferswörth 68167 i navijaju za Croatiu.

06.05.2016.

HRVATSKA-UKRAJINA Dosad smo odigrali sedam utakmica, Rakitić i Modrić zajedno koštaju koliko cijela Ukrajina