Br. pregleda: 3075

Autor: CroExpress

Utorak 03.05.2016 Enosis – SG Mannheim
Gledatelja: 300

U 19.45 krenula je utakmica između domaćina Enosisa, koji se nalazi na prvom mjestu i gosta SG Mannheima koji trenutno zauzima deveto mjesto tabele. Domaćin je imao jasnu zadaću, uzeti tri boda i zadržati prvo mjesto.

Enosis je krenuo sa pritiskom u nadi da će brzo doći do vodećeg pogotka, no bili su iznenađeni otporom SG-a, koji je u tim trenutcima počeo ne samo parirati lideru prvenstva, već i preuzimati inicijativu. Prva veća šansa u 28. minuti kada Oršolić dubinskom loptom pogađa Filipovića. Isti igrač puca, no obrana Enosisa uspijeva izblokirati udarac i šalje loptu izvan granica terena. Iz udarca iz kuta najbolje se snalazi Puda koji odbijenu loptu senzacionalnim volejem šalje pod gredu.

Vodstvo SG trajalo je nekih 10-ak minuta kada Davanitis šalje loptu u mrežu nakon ubačaja. Na poluvrijeme se otišlo s 1:1.

U drugom poluvremenu nije se dugo čekalo na ponovno vodstvo SG-a; Puda se po drugi put upisuje u listu strijelaca, nakon asistencije Filipovića. Nakon vodstva gostiju, Enosis preuzima inicijativu i ide na sve ili ništa. Isplatilo im se to u 87. minuti Bochasnki prvi stiže na odbijenu loptu i postavlja rezultat na 2:2. Mora se istaknuti da je prije toga vratar SG-a Tadić imao nekoliko vrhunskih obrana.

No, nije sve gotovo! Da se ne slaže s rezultatom pokazao je Timamo koji nakon odličnog solo prodora dodaje Mariniću loptu, ovaj krasnom loptom ponovo asistira Timamu koji šalje loptu u suprotni kut.

Rezultat do kraja utakmice ostaje 2:3.

SG je tako svrgnuo s trona lidera prvenstava. Najbolji je to uvod za nedjelju, 08.05.2016., kada na domaćem stadionu u 15h očekuje vrlo jaku FK Srbiju, koja je nakon kiksa Enosisa preuzela ukupno vodstvo.

Na velikom derbiju očekuje se petstotinjak navijača i mnoštvo medija. Iz kluba pozivaju sve navijače da u nedjelju dođu na adresu Pfeifferswörth 68167 i navijaju za Croatiu.

06.05.2016.

Twitter/FINA

HRVATSKI VATERPOLISTI U POLUFINALU, Zgazili Talijane, sad ih čekaju Srbi

26.07.2017.

Protiv branitelja naslova igramo u četvrtak u 22 sata. Više>

Youtube screenshot

(VIDEO) OVO SE RIJETKO VIĐA Igrač Hajduka na bizaran način spriječio vodstvo svoje momčadi

21.07.2017.

Utakmica će ostati zapamćena prema velikom broju prigoda koje su promašili splitski 'bili'. Više>