Youtube screenshot

Tek su mu 33...

Br. pregleda: 1125

Autor: CroExpress

Eduardo da Silva, bivši hrvatski reprezentativac, ponovo je zabio, ovaj puta u polufinalu Europske lige u kojem je njegov Šahtjor izgubio od Seville sa 3-1 i ispao.

Eduardo (33) je tako ove sezone na svoj konto za klub iz Donjecka stavio već 18 golova, od čega četiri u europskim natjecanjima. Treći je strijelac prvenstva sa samo golom zaostatka za prvim.

Treba li izbornik Ante Čačić početi razmišljati o strijelcu 29 golova za hrvatsku reprezentaciju, od koje se oprostio, kao jednom od napadača za Europsko prvenstvo u Francuskoj?

Godine ne bi trebale predstavljati problem ako znamo da, primjerice, španjolski napadač Aritz Aduriz (35) posljednje četiri sezone zabija sve više golova što je stariji. Tako je u prošloj sezoni zabio njih 18, a isto je dosad ponovio i ove sezone. Zato je i zaslužio ponovni poziv u reprezentaciju te kandidira za Euro.

Drugi primjer je svima znan - legenda Rome, Francesco Totti, sa 39 godina 'na leđima' još uvijek golovima i potezima odlučuje utakmice.

Čačić će imati 'slatke brige' oko napadača. Za mjesta u 'špici' kandidiraju Mario Mandžukić (Juventus, 13 golova), Nikola Kalinić (Fiorentina, 16 golova), Andrej Kramarić (Hoffenheim, 6 golova), Duje Čop (Malaga, 6 golova)...