(VIDEO) Rakitić zabio za vrh Primere

Youtube screenshot

Pobijedili i Real i Atletico.

Br. pregleda: 1192

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Rakitić bio je strijelac prvog pogotka za Barcelonu u 2-0 (0-0) pobjedi na gostovanju kod Betisa u Sevilli u susretu 36. kola.

Rakitić je u 50. minuti iskoristio veliku zbunjenost u domaćoj obrani nakon ubacivanja Lionela Messija u njihov kazneni prostor i svojim sedmim golom u prvenstvu ove sezone doveo Barcelonu u vodstvo.

Konačni rezultat postavio je Luis Suarez u 81. minuti, a asistent je opet bio Messi.

Rakitić je igrao do 86. minute za Barcelonu koja je ponovno vodeća na ljestvici sa 85 bodova, koliko ima i drugi Atletico Madrid, dok je treći Real Madrid s bodom manje.

Ranije u subotu madridski klubovi ostvarili su minimalne 1-0 (0-0) pobjede, Atletico je na svom su Vicente Calderonu svladali Rayo Vallecano golom Antoinea Griezmanna (55), dok je Real pobijedio na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu pogotkom Garetha Balea preciznim udarcem glavom u 80. minuti susreta, a inicijator akcije iz koje je postignut gol bio je Luka Modrić. Modrić je igrao do 85. minute kada ga je zamijenio drugi hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.