VELIKO SLAVLJE HRVATA U ŠVEDSKOJ NK Croatia u finalu Malmö Mästerskap!

Pao je veliki favorit.

Br. pregleda: 2891

Autor: CroExpress

BK Olympic, klub iz druge lige i zasigurno jedan od pet najboljih klubova u gradu Malmöu, bio je veliki favorit u utakmici polufinala Malmö Mästerkapa (prvenstva grada) protiv kluba hrvatskih iseljenika, Croatia Malmö, koji nastupa u petoj ligi.

Ali, igrači NK Croatie žarko su željeli pobjedu. Već u 11. minuti lijepom kombinacijom stvaraju čistu priliku mladom napadaču Jasminu Paleviću koji hladnokrvno zabija iz voleja za 1:0. Deset minuta kasnije, Flamour Sekiraca prodire po lijevom krilu i zabija za 2:0. U 40. minuti Rocco Tadić iz slobodnog udarca daje još jedan lijep gol. Croatia na pauzu odlazi s velikih 3:0.

Trener Said Mekahal na poluvremenu govori svojim igračima - još je rano za slavlje, ako smo mi mogli zabiti tri gola u jednom poluvremenu, mogli bi i oni i zato nastavljamo jednako borbeno.

Početkom drugog poluvremena BK Olympic dobiva kazneni udarac koji je mogao itekako utjecati na ishod, ali vratar NK Croatie, Vinko Nižić ove večeri je bio kao zid od kamena; obranio je sve, i taj kazneni udarac i još tri čista zicera koje je BK Olympic uspio stvoriti do kraja utakmice. NK Croatia igrala je kompaktno i uspjela zadržati 3:0 kao konačni rezultat.

Finale se igra 4. svibnja, a protivnik je Kvarby IF, također drugoligaš.

- Ovo je peto finale za NK Croatiu , a slavili smo 1988., 1989. i 1991. Polako, ali sigurno, ovaj klub, ponos Hrvata južne Švedske i važan dio nogomente scene grada Malmöa, vraća svoj nogometni sjaj, svojim rezultatima u ligu i kupu, kao i ulaganjima u rad s podmlatkom – kaže nam Dana Zvjezdana Percan, predsjednica kluba.