21.10.2018

PRVI POSRTAJ KOVAČEVOG BAYERNA Nisu pobijedili bavarske susjede

Youtube snimka zaslona

Augsburg je igrao vrlo, vrlo dobro tijekom 90 minuta, rekao je Kovač.

Aktualni njemački nogometni prvak Bayern Munchen, kojeg vodi Niko Kovač, prekinuo je pobjedničku seriju odigravši 1-1 protiv Augsburga u susretu petog kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Bavarci su u prva četiri ligaška kola, te po jednom susretu u njemačkom Kupu i Ligi prvaka nanizali šest pobjeda, no seriju je zaustavio Augsburg.

Bayern je i ovoga puta bio korak do pobjede, imao je vodstvo i nekoliko sjajnih prilika, međutim gostujući vratar Andreas Luthe je imao sjajnu večer. Njemački prvak je poveo u 48. minuti golom Arjena Robbena, a izjednačio je Felix Gotze u 88. minuti nakon loše reakcije Manuela Neuera.

'Augsburg je igrao vrlo, vrlo dobro tijekom 90 minuta. Zaustavili su našu gradnju igre', rekao je Kovač.

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Hannover 3-1, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je upisao asistenciju. Gosti su poveli 2-0 golovima Joshue Breneta (20) i Pavela Kaderabeka (49), Niclas Fullkrug je smanjio u 55. minuti iz kaznenog udarca, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Isak Belfodil u sudačkoj nadoknadi na asistenciju Andreja Kramarića koji je ušao u igru u 65. minuti.