19.02.2018

(VIDEO) UPORNOST SE ISPLATI Rebić zabio za Eintracht u stilu Ivice Olića

Youtube snimka zaslona

Eintracht je stigao do pobjede postigavši golove nakon katastrofalnih reakcija gostujućeg sastava.

Nogometaši Eintrachta, koje predvodi bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Niko Kovač, izborili su plasman u polufinale njemačkog Kupa nakon što su u četvrtfinalnom susretu u Frankfurtu pobijedili Mainz 3-0.

Domaćin je je poveo u 17. minuti Rebićevim golom nakon velike pogreške gostujućeg vratara Renea Adlera. Mainzov vratar je nespretno reagirao na povratnu loptu što je iskoristio Rebić koji mu je loptu izbio, dodavši do Mariusa Wolfa koji je asistirao Rebiću za vodstvo 1-0. Bio je to njegov peti pogodak ove sezone pri čemu prvi u Kupu. Podsjetio nas je tom prilikom i na neumornog Ivicu Olića.

Drugi pogodak gosti su si sami zabili. Napadač Eintrachta Sebastien Haller je ubacio loptu u kazni prostor, a Alexander Hack je skrenuo u vlastitu mrežu. Sve dvojbe oko pitanje pobjednika razriješio je Omar Mascarell u 62. minuti. Španjolski veznjak je iskoristio još jedan Hackov 'poklon' i potom rutinski svladao Adlera.

Očajno izdanje Mainza zaokružio je Danny Latza zaradivši crveni karton u 82. minuti.

Plasman u polufinale Kupa u utorak su izborili Bayern i Bayer Leverkusen, a posljednjeg putnika doznat ćemo nakon susreta između Schalkea i Wolfsburga.

Ždrijeb parova polufinala je 11. veljače, polufinalni susreti su na rasporedu 17. i 18. travnja, a finale je 19. svibnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.