U DOSAD NAJBOLJEM OVOSEZONSKOM IZDANJU NK Croatia Bietigheim bez sreće protiv gradskog rivala

Autor: Miro Korenić

Croatia: Athanasios Papakonstantinou, Denis Kolak, Alexander Wagner, Nikolaos Tsiolakidis, Renzo Radina , Raffaele Cervone (73.Chris Linkenheil), Can Kaya (Benni Rehm), Deniz Cello, Ermal Gashi (Adam Živić), Gianluca Annunziata, Zvonimir Živić

Sudac: Sven Sattler
Gledatelja: 400

Kada nemaš sreće onda te još i nesreća prati. Tako bi se mogao opisati gradski derbi u kup utakmici koji je završio pobjedom 3:0 domaćina Germanie.

Croatia je počela prekrasnom lepršavom igrom punom kombinacija i kratkih pasova. Impresionirala je našu publiku ta 'tiki-taka' igra Croatie. U prvom poluvremenu domaćini gotovo da i nisu sudjelovali u utakmici. Na žalost gostiju, igrači Croatie nisu uspijevali šanse pretvoriti u golove. Z. Živić, Annunziata i Cello propustili su najbolje prilike. Da se na odmor išlo s 3 ili čak 4:0 za Croatiu, ne bi se domaćin mogao žaliti. No, što bi bilo da je bilo...

I dogodilo se kako se često zna u takvim slučajevima. Tko ne zabije, primi. U 51. minuti udarac iz kuta za Germaniu i Croatia prima gol. Tobias Krüger glavom dovodi Germaniu u vodstvo.

Slijede jaki napadi Croatie i već dvije minute kasnije trebalo je biti izjednačenje. Prvo Ermal Gashi glavom pogađa vratnicu, a na odbijenu loptu Annunziati s osam metara promašuje gol. Koji peh!

I dalje Croatia pokušava okrenuti uttakmicu, ali sada nešto smirenija obrana Germanie odolijeva napadima gostiju. U 72. minuti kontranapad Germanie; nakon što je napadač Germanie pobjegao obrani, Saki Konstantinou, vratar Croatie, ga može samo 'skinuti s nogu'. Kazneni udarac za Germaniu. Tu priliku ne propušta iskusni Demir Januzi i pogađa, 2:0 za domaćina. Sada Croatia baca sve u napad, ali sreća ovu večer nije na strani Hrvata iz Metterzimmerna. Germania je u 84. minuti pokrenula još jednu kontru, loptu u 'špici' prima Krestel koji se nalazio duboku u zaleđu, ali sučeva zviždaljka se nije oglasila i tako Krestel ide sam na Papakonstantina i zabija za konačnih 3:0.

U toj visini pomalo nezaslužena pobjeda domaćina koja sigurno ne reflektira tijek utakmice, ali na kraju se mora protivniku čestitati na pobjedi jer su bili prisutni kad je trebalo i iskoristili ono malo šansi što su imali. Našim dečkima se mora čestitati na super igri, na vrlo visokoj razini. Budu li tako nastavili, razveselit će publiku još mnogo puta. A da je publika i jučer bila zadovoljna, pokazala je zaglušujućim aplauzom i čestitkama igračima krajem utakmice.

Odmora nema puno jer već u nedjelju, 08.10.2017 u 15.00 sati u Areni Metterzimmern naše 'gladijatore' očekuje sljedeći derbi. Protivnik je FV Löchgau II. Nadamo se i ovaj puta mnogobrojnoj publici kojoj se ovim putem zahvaljujemo na podršci.

06.10.2017.

(VIDEO) RIJEKA POBIJEDILA MILAN Puljić načeo 'rossonere' fantastičnim golom, posao dovršio švicarski Hrvat