12.12.2017

BRAT UZ BRATA U pobjedi Croatie na teškom gostovanju Adam ušao umjesto brata strijelca Zvonimira pa zabio i on

NK Croatia Bietigheim odnijela bodove na teškom gostovanju kod TSV Höfingena.

Br. pregleda: 3397

Autor: Miro Korenić

Croatia: Athanasios Papakonstantinou, Denis Kolak, Alexander Wagner, Nikolaos Tsiolakidis, Renzo Radina (62. Mehmet Kaya), Raffaele Cervone (73.Chris Linkenheil), Can Kaya, Deniz Cello, Ermal Gashi, Gianluca Annunziata (Adriano Aniello), Zvonimir Živić (89. Adam Živić)

Sudac: Tobias Brand
Gledatelja: 170

Na očekivano teškom gostovanju u Höfingenu Croatia je ipak odnijela sva tri boda i tako učvrstila drugu poziciju na ljestvici.

Na teškom travnjaku koji je povrh toga bio i dosta kratak i uzak, igrači Croatie nisu mogli razviti uobičajenu tehničku igru kratkih dodavanja. Croatia se trudila, ali često sredstvo su na kraju bile visoke lopte u napad do kojeg se teško došlo jer su visoki braniči protivnika to uglavnom čistili. S vremenom su domaćini igru uzeli u svoje ruke, a Croatia je pokušala kontrama preko brzih Živića i Annunziate doći do uspjeha. I tako u 42. minuti Croatia dolazi do vodstva. Ermal Gashi prima loptu u sredini i znalački dodaje Zvonimiru Živiću koji isprve šalje loptu kraj istrčalog vratara domaćina, 1:0 za Croatiu. Do poluvremena se nije mijenjalo ništa.

U drugom dijelu domaćini pojačavaju pritisak, a obrana Croatie se nalazi u neprilikama. U 48. minuti Höfingen probija lijevu stranu obrane gostiju i akciju završavaju pogotkom, 1:1. Domaćini ne popuštaju pritisak i Croatijini braniči i vratar Saki Papakonstantinou imaju pune ruke posla. U 54. minuti kazneni udarac za domaćina. Na rubu kaznenog prostora Croatie bilo je nekih povlačenja u kojima pada domaći napadač. Taj je slučaj dosta nesiguran Sudac Brand ocijenio kao penal za Höfingen. No, izvođač nije dovoljno koncentriran i promašuje. Na sreću za Croatiu i mnogobrojnu gostujuću publiku.

Dok su protivnici još žalili za propuštenom šansom, Živić prima loptu na polovini terena i šalje Gianlucu Annunziatu u for. Ovaj je brži od svog čuvara i ide sam na vratara. Takva šanse se ne propušta i Annunziata šalje loptu kraj nemoćnog vratara za novo vodstvo Croatie u 60. minuti.

Sada se Höfingen otvara još više i želi doći bar do izjednačenja. Defenziva Croatie je u tom razdoblju pokazala zašto je najbolja obrana u ligi. Braniči oko kapetana Denisa Kolaka i (inače pomoćnog trenera) Alexandra Wagnera stoje čvrsto i ne dopuštaju protivniku doći do izgledne prilike. U nadoknadi Croatia pokreće još jedan od svojih opasnih kontranapada. Adriano Aniello, koji je ušao kao zamjena za Annunziatu, bježi po lijevoj strani neuhvatljivo svom čuvaru i s linije vraća povratnu loptu. Adam Živić, koji je prethodno ušao umjesto svog brata Zvonimira, lukavo je pratio akciju i gura loptu preko linije za konačni rezultat i pobjedu Croatie od 3:1.

Uzbudljiva utakmica je završila dobro za Croatiu i gostujuću publiku koja je radosno dočekala sučev zvižduk za kraj. Tim ishodom Croatia Bietigheim je učvrstila svoju poziciju na drugome mjestu iza Germanie Bietigheim, koja im bježi jedan bod.

Već u srijedu, 04.10.2017 u 19.30 sati na igralištu u Ellentalu dolazi do 'okršaja kod ok korala'. U kup utakmici prolaz u sljedeći krug Bezirkspokala tražit će lider Bezirkslige Germania Bietigheim protiv drugog, NK Croatie Bietigheim. U klubu se nadaju da će publika i ovaj puta biti uz njih kako bi uz njihovu podršku i navijanje došli do pozitivnog rezultata.

U klubu se kao i obično zahvaljuju svim navijačima koji su im pomogli doći do nove pobjede i pozivaju da dođu i u srijedu na veliki derbi!

02.10.2017.

(VIDEO) RIJEKA POBIJEDILA MILAN Puljić načeo 'rossonere' fantastičnim golom, posao dovršio švicarski Hrvat