18.10.2017

TRILER U MARBACHU Croatia Bietigheim pobijedila u sjajnoj utakmici protiv jakog domaćina

Marbach - Croatia 3:4.

Autor: Miro Korenić

Croatia: Athanasios Papakonstantinou, Denis Kolak, Alexander Wagner, Nikolaos Tsiolakidis, Chris Linkenheil, Patrick Maier, Raffaele Cervone (84. Mehmet Kaya), Deniz Cello (89. Renzo Radina), Ermal Gashi, Gianluca Annunziata (Can Kaya), Zvonimir Živić (89. Sezgin Kaya)

Sudac: Robert Acuner
Gledatelja: 250

'Bit će teško', bio je konsenzus u redovima Croatie Bietigheim prije utakmice s Marbachom. Aspirant za osvajanje prvenstva već je lani samo za tik promašio cilj i nije ušao u viši rang. Ove sezone su nakanili to konačno napraviti.

Taku su domaćini i počeli utakmicu. Sredinu su čvrsto držali u svojim rukama i diktirali tempo. Croatia se povukla u svoju polovicu i vrebala. Kako je i najavio trener George Carter prije utakmice, Croatia je preko kontranapada tražila svoju priliku. Kad god bi došli do lopte, odmah se 'mašinerija' pokrenula u kontranapad. To protivnik vjerojatno nije očekivao od jedne tehnički tako jake ekipe kao što je Croatia Bietigheim pa su njihovi napori često bili prekinuti u neopasnoj zoni daleko od vrata Croatie.

Brzi napadači gostiju bili su opasnost za domaće braniče. U 7. minuti Deniz Cello po desnoj strani bježi svom čuvaru i na njegov niski centaršut iz blizine Gianluca Annunziata za 0:1 gura loptu pokraj vratara domaćina.

Nakon vodstva Croatia protivniku i dalje prepušta sredinu terena, ali ga drži na udaljenosti. U 28. minuti opet brza kontra, ovaj puta preko brzonogog Zvonimira Živića koji nezaustavljivo bježi braničima i sprema loptu u gol, 0:2 za Croatiu. Dalje se u prvom poluvremenu ništa nije dešavalo i tim rezultatom se išlo na odmor.

U nastavku je već u 50. minuti opet 'zazvonilo' u domaćim vratima. Niko Tsiolakidis iz dubine nabacuje opasnu visoku loptu pred protivnička vrata, a u borbi za loptu domaći je igrač nesretno skreće u vlastiti gol, 0:3 za Croatiu.

Nakon tog pogotka pada koncentracija u redovima naših miljenika, a Marbach je toliko mudar da zna to iskoristiti. Zbog neopreznosti dolazi u 55. i 64. minuti do dva zgoditka i tako domaćin smanjuje na minimalnih 2:3. No, Croatia se opet 'skockala'. U 80. minuti slijedi najljepši zgoditak toga dana. Slobodnjak sa desne strane i uvježbana varka dovode do povećanja vodstva. Ermal Gashi je nabacio, a glavom je akciju završio Niko Tsiolakidis.

Ali već u 86. minuti Marbach opet smanjuje vodstvo na 3:4. Mada su u zadnjim minutama domaći napadali kao stršljani, nisu mogli više polučiti zgoditak i tako je na kraju Croatia pretvorila visoko vodstvo u triler, ali sa sretnim završetkom. Brojnim navijačima je nakon sučevog zvižduka za kraj pao kamen sa srca i napetost se pretvorila u glasno veselje. Velikim i zasluženim aplauzom, vidljivo zadovoljna publika je ispratila svoju Croatiu s terena.

Carter: Zaslužena pobjeda

Kako je trener George Carter doživio utakmicu?

‘Bili smo bolji, efikasniji. Točno onako kako sam to tražio od ekipe. I u nastavku smo rano dali treći gol. Ali onda, kao da igrači nisu više na terenu, valjda su u glavi već slavili pobjedu. Na sreću su se opet koncentrirali i pružali traženi otpor. Sasvim zasluženo smo slavili. Za nas je ovo velika pobjeda i važna tri boda.'

No, za Croatiu predaha nema. Vecć je u srijedu, 20.09.2017 u 18.00 na rasporedu kup utakmica kod starog znalca i rivala SV Riet, s kojim se lani sve do kraja vodila borba za prvo mjesto u Kreisligi. A u nedjelju, 24.09.17 u 15.00 sati u goste dolazi TSV Benningen.

Kao i i uvijek, u klubu se publici zahvaljuju na podršci i pozivaju na podršku u idućim utakmicama.

18.09.2017.

HRVARTSKA PROTIV GRČKE Prva utakmica igra se 9. studenog

18.10.2017.

Raspored utakmica dodatnih kvalifikacija za SP 2018. Više>

HRVATSKA DANAS DOZNAJE PROTIVNIKA U DODATNIM KVALIFIKACIJAMA Četiri su moguća protivnika

17.10.2017.

Hrvatska će biti nositelj, kao i Švicarska, Italija i Danska. Više>

OSTALI NEPORAŽENI Croatia Bietigheim u zadnjoj minuti osvojila bod

16.10.2017.

Iako su neki očekivali i više od boda u nedjelju, gosti na kraju mogu biti zadovoljni bodom. Više>