ODLIČNA PREDSTAVA Croatia Bietigheim pomela TSV Flacht s 4:0

Od početka susreta domaći dečki protivniku nisu dali disati.

Autor: Miro Korenić

Croatia: Athanasios Papakonstantinou, Denis Kolak, Alexander Wagner, Nikolaos Tsiolakidis (62. Mehmet Kaya), Chris Linkenheil, Patrick Maier, Raffaele Cervone (88. Matteo Mihaljević), Deniz Cello, Ermal Gashi, Gianluca Annunziata, Zvonimir Živić (79. Benjamin Rehm)

Sudac: Marcel Gutman
Gledatelja: 150

Od poraza u prošlom kolu protiv Germanie Croatia se brzo oporavila. Vjerojatno je trener George Carter našao načina kako dići raspoloženje u momčadi. Bilo kako bilo, publika je u nedjelju protiv TSV Flachta mogla vidjeti sasvim drugačije izdanje Croatije.

Od početka susreta domaći dečki protivniku nisu dali disati. Stalno su ih presingom pritiskali i tako iznudili niz grešaka u dodavanju. Dobro su se kretali i kroz sigurna dodavanja u sredini i opasnim pasovima prema napadačima stvorilo se nekoliko dobrih prilika. U 20. minuti 1:0 za Croatiju. Nakon izvedenog kornera Alexander Wagner je bio najkoncentriraniji i skreće loptu kraj nemoćnog protivničkog vratara za vodstvo. Nakon pogotka TSV Flacht se oslobađa iz obruča i sami stvaraju nekoliko prigoda. No, dobro postavljena obrana i sigurni vratar Croatije, 'Saki' Papakonstantinou, svojim paradama ne dopušta ništa. S minimalnim vodstvom se odlazi na odmor.

Nakon odmora Croatia pojačava tempo. Pogotovo dobro raspoložen i rastrčan Ermal Gashi svojim prodorima stavlja protivnika u probleme. U napadu se Zvonimir Živić puno kreće i dobro se oslobađa ali sreće u završnici nema. No, u 65. minuti Zvone prima loptu na desnoj strani i kreće prema sredini. Trojicu protivničkih igrača ostavlja za sobom i ljevicom pogađa rašlje. Prekrasan gol za povećanje vodstva Croatije na 2:0.

I nakon novog vodstva Croatia ne odustaje od svoje lepršave igre. Sada dečki tek pokazuju što znaju. Jedna lijepa akcija za drugom stavlja protivnika pred nerješive probleme. U 80. minuti Gianluca Annunziata bježi svom čuvaru i zabija svoj prvijenac za Croatiju te povisuje na 3:0. Posljednji pogodak utakmice i konačnih 4:0 bio je rezerviran za igrača utakmice, Ermala Gashija, koji je kroz cijelu utakmicu imao u sredini konce u ruci, primjernim zalaganjem, prodorima i dodavanjima razveselio domaću publiku. To je i konačni rezultat utakmice.

Oduševljena publika ispratila je svoje miljenike velikim aplauzom. Sve u svemu, može se reći da je visoka pobjeda bila potpuno zaslužena. Igrači Croatije su u svakom pogledu bili bolji od protivnika. Prisutniji na terenu, lepršavom igrom punom kombinacija nikad pobjedu nisu doveli u pitanje.

Iduće nedjelje 17.09.2017. u 15.00 sati slijedi ispit kod glavnog favorita za osvajanje prvenstva - FC Marbacha. Marbach se trenutno nalazi na trećem mjestu, dva mjesta iznad Croatie, s jednim bodom zaostatka za vodećom Germanijom.

U klubu se kao i obično zahvaljuju svim navijačima i pozivaju ih i na iduću utakmicu.

11.09.2017.

Dailymotion screenshot

(VIDEO) MANDŽUKIĆ PROTIV BADELJA Super Mario sjajno zabio, veznjak 'viola' dobio crveni

21.09.2017.

Fiorentina je s igračem manje bila blizu izjednačenja, ali ipak nije uspjela. Više>

LOŠE VIJESTI IZ UKRAJINE Srna pao na doping testu?!