Autor: Miro Korenić

NK Croatia: Athansios Papakonstantinou, Alexander Wagner, Gianluca Annunziata ( Adriano Aniello), Raffaele Cervone, Can Kaya, Elmar Gashi, Chris Linkenheil (Denis Kolak), Renzo Radina, Deniz Cello, Zvonimir Živić, Nikolaos Tsiolakidis.

Gledatelja: 500
Sudac: Denis Bauer

Pred predivnom kulisom od otprilike 500 gledatelja, NK Croatia Bietigheim poražena je u gradskom derbiju od Germania Bietigheima sa 2:0.

Na početku su suparnici bili ravnopravni, ali kako je vrijeme odmicalo, domaćin sve vise preuzima inicijativu. U 16. minuti nakon prodora domaćina po lijevoj strani slijedi centaršut na nekih 12 metara od gola. Tamo iskusni Januzi, bivši igrač Oberlige, glavom neobranjivo matira vratara Croatije, 1:0 za domaćina. Croatia se i dalje trudila, ali nikako da se stvore prilike koje bi mogle ugroziti vrata Germanie. Germania je bila prisutnija na terenu, obično uvijek za jedan korak brži od naših momaka i tako su lepršavom igrom stvorili još koju šansu koje nisu iskoristili.

Nakon poluvremena trener Croatie George Carter ubacuje brzog Adriana Aniella, ne bi li brzom igrom i dugim loptama promijenili rezultat. No, već u prvoj minuti nastavka planovi su prekriženi. Opet po lijevoj strani domaćini probijaju Croatijinu obranu i Bashkim Susuri zabija za 2:0. Croatia se ne predaje. Ima nekoliko dobrih akcija sve do nekih 20-ak metara pred protivničkim golom. Ali tamo, kao Berlinski zid, nepremostiva obrana Germanie. Rezultat se više ne mijenja i tako, moramo reći, bolji protivnik zasluženo osvaja tri boda koja mu i te kako trebaju da ostvare zadani cilj, a to je osvajanje prvenstava.

'Ova je utakmica trebala biti četiri tjedna kasnije', govori nam trener Croatije, George Carter i dodaje: 'Naši igrači, zbog godišnjih odmora, nisu još na fizičkom nivou na kojem bi trebali biti, a i taktički još imamo dosta posla. Vidi se da se dečki na terenu još moraju naći.'

Čestitajući protivniku na fer igri i na pobijedi, u Croatiji se okreću dalje jer već iducu nedjelju u 15.00 sati u Metterzimmern dolazi jedan neugodan gost. TSV Flacht je zasad drugi na ljestvici ali ima i utakmicu manje. Igraju tek danas kod kuće protiv SKV Rutesheima i, pobijede li, bit će vodeći na ljestvici.

U klubu se nadaju da će svoje igrače iduće nedjelje vidjeti u jačem izdanju i zadržati nepobjedivost na domaćem terenu. Svima koji su ih jučer pratili zahvaljuju na podršci i pozivaju da dođu i iduće nedjelje u 15 sati u Metterzimmern.

FOTOGALERIJA:

04.09.2017.

(VIDEO) RIJEKA POBIJEDILA MILAN Puljić načeo 'rossonere' fantastičnim golom, posao dovršio švicarski Hrvat