22.10.2017

VIDEO Finac majstorijom učinio uslugu Hrvatskoj; Ukrajina pobijedila s dva kontroverzna gola

Youtube screenshot

Hrvatska druga s utakmicom manje.

U kvalifikacijama za SP 2018. nogometaši Finske su u subotu u Tampereu protiv Islanda slavili sa 1-0 i time su ujedno napravili uslugu Hrvatskoj.

Pobjednički gol za Finsku zabio je Alexander Ring u 8. minuti iz slobodnog udarca sa 20 metara. U susretu s malo pravih gol-šansi Island je u 75. minuti ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Rurik Gislason.

Ukrajina je na domaćem terenu svladala Tursku sa 2-0 i preuzela je vodstvo na ljestvici, sa bodom više od Hrvatske i Islanda. Dvostruki strijelac za Ukrajinu bio je Andrij Jarmolenko, u 18. i 42. minuti. No, oba gola su sporna. Prvi je postignut iz zaleđa, dok je kod drugog pogotka asistent Jevhen Konopljanka prešao korner-liniju prije negoli je dodao Jarmolenku.