22.10.2017

CROATIA BIETIGHEM PROŠLA DALJE U KUPU A sada slijedi ono što su svi čekali - Germania!

Dođite u subotu u 16 h na Ellental!

Autor: Miro Korenić

Croatia Bietigheim: Michael Schreiber, Alexander Wagner, Renzo Radina (Denis Kolak), Mehmet Kaya (Mateo Mihaljević) Can Kaya, Deniz Cello (Raffaelo Cervone), Nikolaos Tsiolakidis (Patrick Maier), Chris Linkenheil, Zvonimir Živić, Gianluca Annunziata, Ermal Gashi

Sudac: Roger Willem
Gledatelja: 130

Croatia Bietigheim gostovala je u srijedu u kup utakmici kod SGM Sachsenheima. Da se domaćin, koji igra dva ranga niže, neće htjeti nadigravati, bilo je od početka jasno. Croatia sa 80 posto u posjedu lopte stisnula je domaćina na 40-ak metara u njihovu polovicu. No, Sachsenheim se spretno brani i tu i tamo pokušavaju preko kontre zaprijetiti našim dečkima. Za domaći 'catenaccio' je bilo teško razviti dobru igru i česti napadi Croatije bili su ugušeni u mnoštvu igrača na malome prostoru. Individualna klasa Hrvata iz Bietigheima ipak je prevagnula u 34. minuti. Can Kaya se izborio za loptu ispred protivničkog šesnaesterca i duplim pasom sa Gianlucom Annunziatom izigrao protivničku obranu. Iz blizine s lijeve strane pogađa desni donji kut nemoćnog, inače jako dobro raspoloženog vratara, Marcela Mikoscha, za vodstvo Croatije. S tim rezultatom išlo se na odmor.

U drugome dijelu ista slika, Croatia napada, Sachsenheim se brani. U 53. minuti Mehmet Kaya juri kroz protivnički kazneni prostor gdje ga nepropisno zaustavlja obrambeni igrač. Penal za Croatiju. No, vratar Mikosch pročitao je strijelca, baca se u svoj donji lijevi kut i brani. Nakon te propuštene prilike Sachsenheim kao da se malo probudio i sam vise agira prema golu Croatije. U 67. minuti još jednom je Can Kay bio glavni akter. Sa nekih 25 metara opalio je po golu. Ta 'žabica' je iznenadila je vratara Sachsenheima i završila u donjem lijevom kutu, 2:0 za Croatiju Bietigheim. I opet Sachsenheimn ne posustaje. U 86. minuti smanjuju rezultat zbog pogreške obrane Hrvata na 2:1. Ali već dvije minute kasnije Ermal Gashi brzo izvodi slobodnjak na Patrik Maiera na lijevu stranu, njegov oštri nabačaj iskorištava Zvonimir Živić za konačni 'knockout' domaćina, 3:1.

Tako je Croatia Bietigheim izborila plasman u sljedeće kolo kupa. Bravo dečki!

Slijedi gradski derbi

Sljedeću utakmicu Croatia igra već u subotu u 16.00 sati kod Germanie Bietigheim. Taj dugoočekivani gradski derbi igra se na sam Pferdemarkt (gradska fešta slična Oktoberfestu, ali znatno manja) pred očekivano velikim brojem gledatelja. Germania se trenutačno nalazi ispred Croatie na 4. mjestu ljestvice sa stopostotnim učinkom, dvije pobjede u dvije utakmice. Croatia je odmah iza njih na 5. mjestu s jednim remijem i jednom pobjedom.

'Bod kod Germanije bio bi velik, no, derbiji imaju svoj zakon i ne slijede nikakva pravila. Ipak se nadam pobjedi naših dečkiju, mada će biti teško', rekao nam je Dragec Lehečka, član uprave i otac sjajnog napadača Alena Lehečke, koji je zbog ozljede duže vrijeme van stroja.

U klubu se nadaju da će imati i od strane svoje publike jaku podršku, ne bi li stvarno oteli bodove sa stadiona Ellental. Stoga pozivamo sve ljubitelje nogometa – dođite u subotu u 16 h na Ellental!