(VIDEO) PRVACI SMO SVIJETA! Hrvatska pobijedila Mađarsku i pokupila zlato!

Snimka zaslona YouTube

Nakon 10 godina i zlata iz Meloburnea, ponovno prvaci svijeta.

Br. pregleda: 2484

Hrvatska vaterpolo reprezentacija svjetski je prvak. U finalu smo pobijedili Mađarsku s 8:6 (4:0, 0:2, 2:2, 2:2) i tako osvojili zlato.

Vaterpolisti Ivice Tucka tako su, nakon 10 godina i zlata iz Meloburnea, ponovno prvaci svijeta.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu pa smo tako prvu četvrtinu dobili s 4:0. U drugoj četvrtini Mađari pojačavaju tempo u obrani i ostavljaju našu reprezentaciju bez gola, a sredinom treće četvrtine dolaze i do izjednačenja 4:4.

Garcia i Sukno prelomili utakmicu

No, s dva gola Javier Garcie naši vaterpolisti dolaze do 2 gola prednosti. Mađari su se nešto više minute do kraja približili 7:6, a onda Sandro Sukno postiže ključan gol s kojim dolazimo do dva gola prednosti, nakon čega Marko Bijač brani važan šut Mađarima.

Hrvatska je tako, nakon deset godina nakon zlata iz Melbournea, ponovo prvak svijeta. Drugi su Mađari, a Srbija je pobijedivši Grčku 11:8 (5-3, 2-1, 3-3, 1-1) u utakmici za treće mjesto osvojila broncu.

Šesta uzastopna medalja za Hrvatsku

Tri gola za Hrvatsku postigao je Sandro Sukno, dva Javier Garcia, a po jednoga Marko Macan, Luka Lončar i Maro Joković.
Za Mađarsku je tri gola postigao Marton Vamos, a po jednoga Bela Torok, Kristian Peter Hanhercz i Balasz Erdelyi. Za Hrvatsku je to drugi naslov u povijesti, točno 10 godina nakon Melbournea 2007. kada je u finalu također svladala Mađarsku.

Ovo je šesta uzastopna medalja za Hrvatsku na svjetskim prvenstvima, uz zlata iz Melbournea i Budimpešte, 'barakude' su osvojile i tri uzastopne bronce (Rim 2009, Šangaj 2011, Barcelona 2013) dok je prije dvije godine u Kazanu osvojila srebro.