TSV Enzweihingen – NK Croatia Bietigheim 1:3

NK Croatia: Mato Kovačević (Michael Schreiber), Patrick Maier (Chris Linkenheil), Niko Tsiolakidis, Renzo Radina, Denis Kolak, Raffaele Cervone (Stipe Rodin), Sezgin Kaya (Mehmet Kaya), Can Kaya, Ermal Gashi, Zvonimir Živić, Gianluca Annunziata (Musa Kaya).
Trener: George Carter
Sudac: Holger Schramm
Gledatelja: 50

Nakon kratke ljetne stanke, prošli ponedjeljak je novi trener Croatie Bietigheim, George Carter, pozvao igrače na pripreme. Već od početka se moglo primijetiti da taj nogometni znalac ništa neće prepustiti slučaju. Igrači su cijeli tjedan naporno trenirali, a u nedjelju je već bio i prvi ispit u planu, protiv pojačanog bivšeg protivnika iz Kreislige A, Enzweihingena.

Novoformirana ekipa je prvi test nespektakularno, rutinski odradila. Od prve minute protivnika su natjerali u njegovu polovicu te mu nisu dali disati. Već u prvoj minuti Croatia je, kroz rani presing duboko u polovici Enzweihingena, iznudila grešku obrambenih igrača koji su si u nesporazumu sami dali gol. No, veselje nije dugo trajalo. U 13. minuti prvi ozbiljan napad domaćih. Probili su desnu stranu, a nabačenu loptu mladi vratar Croatie Mato Kovačević može samo boksati van kaznenog prostora. Tako odbijenu loptu igrač Enzweihingena prima na nekih dvadesetak metara i divnim udarcem u same rašlje poravnava rezultat na 1:1.

Hrvati iz Bietigheima su i dalje stvarali prilike, ali su bili neefikasni, tako da su i najbolje prilike propuštali. Trajalo je to do 43. minute. Tada Can Kaya slobodan udarac s 25 metara, preko živog zida sprema u drugi kut nemoćnog vratara domaćina. Croatia vodi 2:1 i s tim rezultatom se ide na odmor.

U drugom dijelu u Croatii petorica svježih igrača dobili su priliku dokazati se. Stil igre Croatia ne mijenja, no i dalje ih prati neiskorištavanje šansi. Tek u 68. minuti opet razlog za slavlje Croatie. Ermal Gashi je naredao nekolicinu protivničkih igrača i s ruba kaznenog opalio prema golu. Vratar je udarac obranio, ali samo nakratko. Brzonogi Stipe Rodin je imao nos za gol, natrčao na odbijanac i pospremio 'plijen' u mrežu, 3:1 za Croatiu. Bio je to i konačan rezultat.

Sve u svemu može se reći da je Croatia još u fazi upoznavanja. Prinove su prava pojačanja, pogotovo trojac Gashi, Tsiolakidis i Živić, na kojima se vidi da su igrali u višem rangu. No, ipak treba još vremena da trener Carter posloži svoje kockice i pokojem igraču nađe mjesto. Nadamo se da će mu to poći za rukom.

Gledatelji su mogli biti zadovoljni viđenim, a navijači Croatie vesele se idućem susretu priprema u nedjelju, 23.07.2017 kod Viktorie Backnanga u 16.00 sati. Riječ je o protivniku koji je ispao iz Landeslige i natječe se, kao i Croatia od ove godine, u Bezirksligi.

FOTOGALERIJA:

17.07.2017.

Dailymotion screenshot

(VIDEO) MANDŽUKIĆ PROTIV BADELJA Super Mario sjajno zabio, veznjak 'viola' dobio crveni

21.09.2017.

Fiorentina je s igračem manje bila blizu izjednačenja, ali ipak nije uspjela. Više>

LOŠE VIJESTI IZ UKRAJINE Srna pao na doping testu?!