27.06.2017

NAPUNILI MREŽU TÖSSA Dinamo Schaffhausen četiri kola prije kraja bez poraza na prvome mjestu

Pobjeda nad neugodnim protivnikom.

Br. pregleda: 2982

Tablica

Autor: Mihael Adžić

NK Dinamo Schaffhausen nakon najnovije pobjede nad FC Tössom i dalje je na prvome mjestu u švicarskoj 4. Ligi (osmi rang švicarskog nogometa) Ostalo je još samo četiri kola do kraja prvenstva.

NK Dinamo Schaffhausen dobro otvara utakmicu na domaćem teren. Domagoj Ivanagić prolazi s lijeve strane i nabacuje na slobodnog Teixeiru, koji puca glavom, ali lopta prolazi malo kraj gola.

Gosti su na početku nervozni i agresivni. Dinamo dolazi do brojnih šansi, ali nedostaje malo sreće da bi lopta ušla u gol. U 25. minuti nakon napada Dinama FC Töss kreće u kontru i nakon kombinacije u napadu zabijaju za vodstvo gostujuće ekipe. Nakon primljenog gola Dinamo ne prestaje pritiskati i napadati. U 39. minuti dobro raspoloženi Michael Stokić ulazi u šesnaesterac gdje ga samo još mogu zaustaviti faulom. Dvojica igrača FC Tössa ruše Stokića i sudac svira kazneni udarac za Dinamo. Ivan Alilović preuzima odgovonost i preciznim šutem u donji lijevi kut zabija za 1:1. S tim rezultatom ekipe idu na odmor.

Nakon pauze se ponavlja ista scena kao i koju minutu prije. U 48. minuti Michael Stokić opet prolazi u šesnaesterac, gdje ga opet igrač FC Tössa odostraga ruši. Ovaj puta odgovornost preuzima Jasmin Murić. Do sada stopostotni izvođač penala opet zabija. Dinamo vodi 2:1!

U 56. minuti vratar Alen Ajdinović izbija daleku loptu skroz do napadača Ivanagića, koji sam ide prema golu, ali na kraju fali malo preciznosti pa mu vratar Tössa uspijeva skinuti udarac. Dinamo želi osigurati pobjedu i napada i dalje. Preopterećena obrana Tössa radi velik broj prekršaja. U 66. minuti sudac svira prekršaj na 18 metara nad kapetanom Jure Brdarom, koji je lijepo prošao kroz sredinu. Michael Stokić izvodi slobodnjak. Precizni šut prolazi nisko desno pokraj živog zida u gol – 3:1!

Samo pet minuta kasnije razigrani ofenzivci Dinama izvode lijepu kombinaciju koja počinje od kapetana Brdara, koji poluvisoko nabacuje Stokiću, a ovaj produžuje Patricku Teixeiri, koji isprve volejem zabija za visokih 4:1. Utakmica je i dalje dosta prljava i gruba pa Töss ostaje bez jednog igrača zbog drugog žutog kartona. Ubrzo nakon isključenja Fabian Cmarec dolazi do lopte, sprinta lijevom stranom, ulazi u kazneni prostor i puca u dugi kut kraj golmana i tako zabija za konačnih 5:1.

15.05.2017.

Youtube screenshot

HVALA LEGENDO! Ivica Olić odlazi u igračku mirovinu

25.06.2017.

Olić je posljednju sezonu proveo u dresu TSV 1860 Münchena. Više>

(VIDEO) HRVATSKI NOGOMETNI TURNIR U BRUXELLESU U srcu Europe održava se Croatia Cup