TRI NOVA BODA U UTRCI ZA NASLOV Croatia Bieigheim rutinski savladala 'bunkeraša' Hessigheim

Nk Croatia Bietigheim – TASV Hessigheim 2:0
Gledatelja: 200
Sudac: Franz Hammel, vrlo dobar

Croatia Bietigheim: Saki Papakonstantinou, Mehmet Kaya, Denis Kolak, Renzo Radina, Sezgin Kaya, Leon Kraguljac (87. Matteo Mihaljević), Marino Tricarico, Patrick Mayer (82. Daniel-Josip Cucchiara), Can Kaya, Alen Lehečka, Stipe Rodin (73. Josip Križić).

Teško je bilo Croatii igrati protiv protivnika koji je došao u goste samo s ciljem da se ga ne 'nakanta'. Nogomet nisu imali na umu igrati. Uspjeli su se gosti sa svih 11 igrača braniti do 35. minute. Tada Stipe Rodin dovodi Hrvate u vodstvo. Konačno, vjerojatno je pomislilo oko 200 gledatelja koji su po lijepom vremenu došli na stadion.

Croatia je imala posjed od oko 80% i nadmoć favorita je bila očita. No, teško se pronalazila rupa u obrani gostiju tako da rezultat i atraktivnost nisu bili u skladu sa željama domaćih.

U drugom dijelu ista slika. Croatia se muči, a Hessigheim i dalje odbija sudjelovati u igri. U takvim slučajevima se zna dogoditi da pokoja kontra zaluta pa ti trči za rezultatom. No, olakšanje stiže u 54. minuti susreta. Patrick Mayer po lijevoj strani bježi svom čuvaru i u sredini pronalazi svog kapetana Alena Lehečku. Taj znalački smiruje loptu, 'trza' protivnika i gura loptu pokraj nemoćnog vratara za vodstvo od 2:0. Konačno, olakšanje za domaćina. Nakon toga više se ništa zanimljivo nije događalo. Na kraju, zaslužena pobjeda za Croatiu i nova tri boda u utrci za osvajanje prvenstva. Croatia je prva na ljestvici s dva boda više i utakmicom manje od SV Rieta.

Sljedeći ispit za Croatiju je u nedjelju 07.05.17 u 15 sati kod SGM Riexingena.

I publika odahnula kod 2-0

I u publici se nakon zgoditka Alena Lehečke za 2-0 primijetilo olakšanje, što su, uvijek dobro organizirani domaćini, mogli primijetiti u pojačanoj prodaji hrane i pića. U klubu imaju brojne pomagače zadužene za to da se gledatelji uz roštilj i dobru kapljicu uvijek osjećaju ugodno na domaćim utakmicama. Kao i uvijek i ovaj put im zahvaljuju na podršci.