25 kolo Kreisklasse.

Br. pregleda: 4567

Autor: CroExpress

SC 1910 Käfertal -SG Mannheim 0:2

25. kolo Kreisklasse po jako lijepom vremenu donijelo nam je dvoboj između SC Käfertala (7. momčadi na tablici) i SG Mannheima (4. na tablici). Uvjeti za igru bili su iznimno dobri. Za SG ova utakmica značila je jako mnogo, eventualni poraz bi ih ostavio daleko od borbe za titulu i promociju u viši rang. Važno je naglasiti da je SC Käfertal imao na raspolaganju 25-godišnjeg Denis Franzina, bivšeg profesionalca koji je igrao za 1. FSV Mainz 05 koji trenutno nastupa u 1. Bundesligi.

SG je u utakmicu krenuo 3-5-2 formacijom. Dobro postavljeni igrači Croatie od samog početka zatvarali su prostor, nisu dali domaćoj ekipi da gradi igru. Visok presing prvih minuta donosi par dobrih prilika. Do prvog zgoditka čekalo se 20 minuta, kada Radišković nakon dosuđenog kaznenog udarca precizno i samouvjereno šalje loptu u mrežu domaćina. U prvom poluvremenu izdvajamo još odličnu povratnu loptu Guenbea, no Kovreov udarac u zadnji tren blokira obrana domaćina.

U drugo poluvrijeme SC Käfertal ulazi odlučnije i s većim posjedom lopte, no ne uspijevaju izboriti niti jednu značajniju priliku. U ovim trenucima SG igra strpljivo i na kontre. Do drugog zgoditka čekalo se do 61. min kada odlični Sugić šutem s 20-ak metara šalje loptu pod gredu. Nakon vodstva od 2:0 SG rutinski privodi utakmicu kraju. Još možemo izdvojiti nedosuđeni kazneni udarac nad Filipovićem u 88. min i solo prodor Brajkovića.Za svaku je pohvalu u ovoj utakmici bio bek Kristijan Antunović.

Ovom pobjedom SG zaostaje tri boda iza prvoplasiranog Ladenburga. U nedjelju igraju derbi protiv drugoplasirane ekipe iz Gartenstadta, a pobjedom bi SG mogao ponovo zasjesti na čelnu poziciju lige.
Pozivaju stoga sve navijače da se pridruže u što većem broju i podrže ekipu u utakmici koja bi mogla odlučiti budućeg prvaka.

26.04.2017.

Ilustracija (foto: pixabay.com)

NJEMAČKA DISCIPLINA Niko Kovač izbacio igrača iz momčadi zbog tetovaže

25.05.2017.

Varela je u Eintrachtu na posudbi iz Manchester Uniteda. Više>

Dailymotion screenshot

SANTINI ĆE DEBITIRATI ZA HRVATSKU 'Još nisam sasvim svjestan svega što se događa'

25.05.2017.

Po povratku sa sjevernoameričkog kontinenta Santini će ostati u kadru za gostovanje na Islandu. Više>