23.06.2017

(FOTOGALERIJA) SJAJNA PREDSTAVA U GOSTIMA Croatia iz Bietigheima opet na vrhu ljestvice

Hrvati su na dominantan način pokazali protivniku i publici što su u stanju napraviti.

Br. pregleda: 1089

Autor: Miro Korenić

SV Riet - Croatia Bietigheim 0:2
Gledatelja: 200
Sudac: Udo Vollmer, dobar

Croatia Bietigheim
: Saki Papakonstantinou, Mehmet Kaya, Denis Kolak, Marino Tricarico, Alen Lehečka (Marco Matic), Renzo Radina, Can Kaya, Leon Kraguljac (Patrick Maier), Stipe Rodin (Matteo Mihaljević), Raffaele Cervone, Sezgin Kaya.

Croatia Bietigheim izgleda da se prisjetila svojih vrlina i na fantastičan način nadigrala SV Riet nakon što su nekoliko kola, s utakmicom manje, bili svrgnuti s vodeće pozicije Kreislige A.

Hrvati su na dominantan način pokazali protivniku i publici što su u stanju napraviti kad se podese svi zupčanici u ekipi. Od početka susreta su dečki iz Bietigheima protivnika stavljali pred nerješive probleme. Dominirali su toliko da je domaćin samo rijetko izlazio iz svoje polovice. Mogu samo svom izvrsnom vrataru zahvaliti da nisu potopljeni već u prvom dijelu. Napadači Croatije su imali niz prilika za vodstvo, ali nisu bili koncentrirani u završnici i tako se otišlo s neriješenim rezultatom na odmor.

U drugom dijelu ista slika. Tehnički puno nadmoćnija Croatia protivniku ne da disati. U 51. minuti i konačno nagrada za uloženi trud. Slobodnjak sa desne strane ljevak Marino Tricarico puca i pogađa za vodstvo Hrvata. Veselje je bilo veliko jer ne smijemo zaboraviti da su ove sezone u dva okršaja sa SV Rietom, jednom kup pa prvenstvo, igrači Croatie izvukli deblji kraj.

Nakon vodstva Croatije, domaćin se pomalo budi i pokušava dugim i visokim pasevima iznenaditi Croatiju. No, uzalud vam trud, svirači. U nedjelju je obrana Croatije čvrsto stajala, a što je prošlo je pokupio vratar Papakonstantinou, koji je opet bio u izvrsnom izdanju. Nakon kvaziofanzive domaćih, Hrvati opet preuzimaju stvari u svoje ruke i poigravaju se protivnikom, koji se često nije mogao drugačije pomoći nego grubim startovima. No, Croatia ne popušta i u 83. minuti Stipe Rodin natrčava na odbijanac i s 11 metara posprema loptu u mrežu domaćina, 2:0.

To je bio konačni knockout za SV Riet. Treba naglasiti da domaćin u 90+ minuta nije stvorio niti jednu opasnu priliku. Croatia je presingom i vrlo pametnom igrom matirala protivnika. S ovom pobjedom Hrvati iz Bietigheima su opet zasjeli na prvu poziciju ljestvice. Pošto je i drugi pratitelj Kirchheim izgubio u nedjelju, sada Croatia ima sve adute u svojim rukama na putu do ponovnog osvajanja prvenstva.

Kao i uvijek u Klubu se zahvaljuju svim navijačima i pozivaju na sljedeću utakmicu, koja se igra 30. travnja u 15.00 sati na domaćem terenu u Metterzimmernu protiv TASV Hessigheima.

FOTOGALERIJA:

24.04.2017.

SMJENA GENERACIJE U CROATIJI BIETIGHEIM Hvala Štef! Ante Žaja novi predsjednik

16.06.2017.

Ante Žaja je prije tri godine počeo suradnju sa Croatijom i od tada su se počeli nizati dobri rezultatii. Više>